LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ

Postęp cywilizacji sprawia, że nasze życie nabrało koloru i pędu. Nieocenioną rolę ma rozwój medycyny, która proponuje nam coraz to nowe rozwiązania. Dzięki nim podnosi się komfort funkcjonowania, dużo dłużej możemy cieszyć się witalnością, doskonałym samopoczuciem i fantastyczną formą. Wiedza i doświadczenie lekarzy coraz bardziej uwalniają nas od wielu chorób, które powodowały, że proces starzenia okupiony był bólem i cierpieniem. 

Czym jest medycyna przeciwstarzeniowa? To po pierwsze cały wachlarz kompleksowych badań, na podstawie których prowadzący nas lekarz jest w stanie oszacować stan organizmu i jego potrzeby. 

Szybkie rozpoznanie ewentualnego schorzenia daje szansę na reakcję w postaci odpowiedniego postępowania leczniczego. Oznacza to mniej spożywanych leków, spowolnienie procesów starzenia się organizmu i ograniczenie częstotliwości dokuczających nam infekcji i innych dolegliwości. Powoduje to zwiększenie wydajności i przekłada się na polepszenie codziennego funkcjonowania.

Medycyną przeciwstarzeniową zajmują się lekarze z Centrum Medyczne dr Kubik. Postanowili przekonać Polaków, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego w ofercie kliniki znajdziemy pakiety medyczne, które łączą opiekę zdrowotną i estetyczną. Propozycje przeciwstarzeniowe są wynikiem pracy doświadczonych lekarzy i naukowców, którzy każdego dnia koncentrują się na pacjencie w sposób mający za zadanie poprawić komfort jego codzienności. 

- Pacjenci oczekują przede wszystkim troskliwej opieki, która daje im poczucie bezpieczeństwa. Mają prawo do niewiedzy, a zadaniem lekarza jest umiejętne wyjaśnienie sytuacji i zaproponowanie najlepszego rozwiązania – wyjaśnia dr Paweł Kubik.

W Centrum dr Kubika  łączy się technologie zabiegowe, które nie wymagają od pacjentów wielotygodniowego wyłączenia z normalnego funkcjonowania. To novum na skalę kraju, z którego bardzo chętnie korzystają pacjenci nie tylko z Pomorza. 

Pacjent jest pod stałą opieką przez rok. To optymalny przedział czasu, w którym można przeprowadzić precyzyjną diagnostykę laboratoryjną, zlecić badanie ultrasonografem i rozwiać wątpliwości szczegółowym rezonansem magnetycznym. Punktem wyjścia zawsze są wyniki. 

Wszelkie anomalia i niezgodności wobec norm to jasny sygnał, że coś się dzieje. Zazwyczaj mamy do czynienia z cukrzycą, anemią, początkami miażdżycy, osteoporozą czy stanem zapalnym jakim jest infekcja w organizmie. 

- Diagnostyka prozdrowotna jest podstawą. Bazą na której można dalej i coraz śmielej budować swoje oczekiwania. Ważny jest fakt, że taka precyzja pozwala na wczesne wykrycie chorób nowotworowych, dzięki czemu odpowiednio szybko podjęte leczenie pozwoli zapobiec rozwojowi choroby i pomóc w jej wyleczeniu – dodaje dr Paweł Kubik

Medycyna przeciwstarzeniowa łączy w sobie wysiłki lekarzy internistów, chirurgów plastycznych, endokrynologów, dermatologów, ginekologów, okulistów, psychiatów, psychologów, rehabilitantów, trenerów personalnych, dietetyków. 

- W codziennej pracy leczymy naszych pacjentów, uczymy ich zdrowego trybu życia, prawidłowego odżywiania, jak walczyć ze stresem, pomagamy zrozumieć, że upływ czasu niekoniecznie oznacza zniedołężnienie, ból i cierpienie. Prawidłowo prowadzony pacjent nie tylko ma dobrą kondycję, ale i ma młodszy niż rówieśnicy wygląd – tłumaczy dr nauk med. Janusz Zdzitowiecki z Sopockiej Fabryki Urody.

Sopocka Fabryka Urody dysponuje również medycznym skanerem do analizy biologicznego organizmu, co pozwala dobrać precyzyjnie suplementację witaminami  i antyoksydantami mającymi niebagatelne znaczenie w medycynie przeciwstarzeniowej. Nasuwa się tylko pytanie kiedy zacząć myśleć o medycynie anti aging?

- Już dzisiaj i to bez względu na wiek. Prawidłowa dieta, ruch na świeżym powietrzu, odpowiednia ilość snu, umiejętność radzenia sobie ze stresem pomoże zachować wigor i młodość mimo upływającego nieubłaganie czasu – dodaje dr Janusz Zdzitowiecki.

Lepiej zapobiegać niż leczyć dlatego w zgodzie z własnym sumieniem najlepiej wybrać się na konsultacje lekarskie. Nawet po to tylko by przekonać się, że obecne możliwości medyczne pozwolą nam na komfort życia przez długie lata.

 

81
06/2017

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Marzeniem jest by pisali dobrze. Ideałem gdy fizyczność idzie w parze ze stanem ducha, ekspresją i praktycznie zrealizowanym pomysłem na siebie.