TRÓJMIASTO POD ŻAGLAMI

70 jachtów wystartowało w piątej edycji regat Ergo Hestia Żeglarski Puchar Trójmiasta. Tak duża liczba jednostek na Zatoce Gdańskiej to rzadki widok, dlatego na sopockim molo oraz w marinie w Gdyni zgromadziło się liczne grono obserwatorów. 


prestiz

Program był prosty. Pierwszego dnia wszyscy uczestnicy spotkali się w Sopocie, gdzie na wysokości molo odbyły się dwa krótkie wyścigi oraz jeden długi z metą w marinie Narodowego Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich w Gdańsku, gdzie żeglarzy podczas wieczornego świętowania ugościł AZS Hotel Galion. 

Na uczestników regat czekały kolejne emocje - rozpoczęły się zawody o tytuł Super Załogi i o beczkę rumu ufundowaną przez patrona medialnego regat – portal trojmiasto.pl. Przygotowany przez organizatorów tor przeszkód najszybciej pokonała załoga Falcon.

Następnego dnia jachty ścigały się na długiej trasie do Gdyni, z metą w marinie jachtowej. W klasie OPEN do 9 metrów zwyciężyła załoga jachtu Opakowania z Tektury, od 9 do 11 metrów – Bigger Johnka, powyżej 11 metrów – Blagodarnost’2, w klasie KWR załoga – Litwinka 2,   natomiast w ORC triumfowała załoga Neoprofil z kapitanem Piotrem Adamowiczem na czele. W ręce tej samej załogi trafiła również nagroda specjalna – Żeglarski Puchar Trójmiasta, przyznawany za zwycięstwo w największej liczbie wyścigów w klasie ORC. 

Tym, co przyciąga żeglarzy jest przede wszystkim wyjątkowa atmosfera długo wyczekiwanego spotkania na wodzie po zimowej przerwie. To również doskonała okazja do treningu, sprawdzenia sprzętu i załogi przed kolejnymi imprezami w sezonie, który jak wiadomo zapowiada się bardzo ciekawie szczególnie dla klasy ORC. Mistrzostwa Europy ORC w Gdańsku odbędą się w dniach 24 - 29 lipca.