NOWOCZESNY MĘŻCZYZNA

Zaradny, zdrowy, zadbany. To jednak nie wszystko. Byliśmy na Targach Nowoczesnego Mężczyzny, które odbyły się 27 maja w Starym Maneżu, aby sprawdzić, jaki ten mężczyzna być powinien, aby można go nazywać nowoczesnym.


prestiz

Druga edycja Targów Nowoczesnego Mężczyzny została podzielona na trzy strefy: targową, wykładową oraz warsztatową. Organizatorom zależało, aby mężczyźni zwrócili uwagę na swój wygląd zewnętrzny, ale również na swoje wnętrze.

Dobrze skrojony garnitur, eleganckie buty, olśniewający uśmiech, ułożone włosy– to wszystko pracuje na nasze dobre wrażenie. Dużym zaskoczeniem były drewniane muchy od firmy Saintwood. Jacek Świętnicki wyrzeźbił taką dla siebie na własne wesele, co spotkało się z dużym zainteresowaniem gości. Postanowił przekształcić to w biznes. Podobnie uczynił Zbigniew Famuła, który edukuje mężczyzn na temat obuwia. Jego firma, Klasyczne Buty to dowód na to, że sposób wykonania obuwia i to czego jest zrobione, ma ogromne znaczenie. 

Kropką nad i dobrego wizerunku, a jednocześnie symbolem powodzenia może być specjalna karta płatnicza – Master Key od Lion’s Bank. Jest elegancka, metalowa i zapewnia wiele udogodnień. Co prawda, aby stać się jej posiadaczem należy mieć na koncie zgromadzony znaczny kapitał, ale w zamian zapewnia swoim posiadaczom specjalne traktowanie i niemal nieograniczony dostęp do unikatowych towarów i usług na całym świecie. 

Mężczyzna nowoczesny to także taki, który dba o swoje zdrowie. Nie tylko leczy, ale też zapobiega stawiając na profilaktykę. Sopocka Fabryka Urody po raz pierwszy na Pomorzu zaprezentowała swój nowy nabytek - analizator stanu biologicznego ciała. Każdy obecny mógł bezpłatnie poddać się dwuminutowemu badaniu, wskazującemu parametry kilkudziesięciu czynników. 

- Zaburzenia w jednej komórce świadczą o zaburzeniach we wszystkich pozostałych. Dzięki tej wiedzy możemy przywrócić odpowiednie funkcjonowanie komórek za pomocą suplementacji. Warto się zbadać, bo dzięki temu możemy zyskać dobre samopoczucie i cenne lata życia – mówi dr n. med. Janusz Zdzitowiecki.

O ciało i umysł zadbamy w SPA. Jak zapewnia Dorota Kalinowska, spa manager z hotelu butikowego Quadrille, dzięki dobrym zabiegom można cofnąć się w czasie nawet o kilka lat. 

- Współcześni mężczyźni wiedzą, że warto dbać o ciało i równowagę umysłu. Polecamy sesje relaksacyjne na gongach i misach tybetańskich. Warto również skorzystać z urządzenia Zaffiro, które ujędrni wierzchnią warstwę skóry oraz spłyci drobne zmarszczki – mówi Dorota Kalinowska.  

Nowoczesny mężczyzna powinien mieć pasję. Wie o tym Robert Wyskiel – mąż, ojciec i rzeźbiarz. Na oczach zgromadzonych stworzył drewnianą rzeźbę anioła, która została wylicytowana na wieczornej gali Business Connect. Dochód z licytacji został przeznaczony na rzecz Hospicjum Pomorze Dzieciom.  

- Rzeźbienie jest męskie. Tu liczy się nie tylko siła i sprawność fizyczna, ale także zmysł artystyczny. Mężczyzna poprzez posiadanie pasji podkreśla swoją męskość. A poza tym, może robić masę innych rzeczy, które czynią go męskim. Ja np. gotuję i wychowuję szóstkę dzieci – dodaje Robert Wyskiel. 

Salon Samochodów Luksusowych Unique Cars zaprezentował Nissana GT-R Track Edition, który powstał w limitowanej edycji do 150 sztuk. Przyśpieszenie do 100 km/h zajmuje mu zaledwie 2,7 sekundy. Panowie mogli również podziwiać najnowszą Mazdę MX5 RF od salonu BMG Goworowski. Warte uwagi były również ręcznie robione, kute noże od firmy Kaminari Manufaktura Noży. Zarówno wersje kuchenne, jak i survivalowe.