MINI COUNTRYMAN DO ZAKOCHANIA JEDEN KROK

Charakter prawdziwego odkrywcy, najnowocześniejsza technologia oraz niezmiennie zachwycający design – oto cechy, które sprawiają, że nowe MINI Countryman jest gotowe na każdą przygodę! Jeżeli szukasz samochodu, który budzi emocje to z pewnością będzie znakomity wybór. My się w największym MINI zakochaliśmy, a spędziliśmy razem zaledwie kilka dni. Z żalem oddawaliśmy go do salonu BMW Mini Zdunek w Gdyni, ale wiemy, że po niego wrócimy.


Max Radke

Kiedy w roku 1956 Sir Alec Issigonis szkicował na serwetce projekt pierwszego MINI, jego rewolucyjna koncepcja była idealną odpowiedzią na najważniejsze potrzeby tamtych czasów. Sir Alec zaprojektował wszystko inaczej: koła umieścił tak daleko na zewnątrz, jak tylko się dało, zestaw przyrządów pośrodku deski rozdzielczej, a więc niezależnie od strony, po której była kierownica, natomiast silnik ustawił poprzecznie. Dzięki temu zyskał maksimum przestrzeni. 

TRADYCJA MINI

Jego Mini było rewolucyjne – i zyskało status legendy. Pierwszego Countrymana można było kupić w roku 1960 – był to Austin Mini Countryman. Przestronne kombi z dużym rozstawem osi i solidnymi aplikacjami pomyślane było do użytku na terenach wiejskich. Jednak przypadło do gustu wszystkim, którzy szukali bardziej przestronnego auta o uroku Mini. 

Sportowe wersje MINI stworzone przez Johna Coopera wyróżniały się gokartowymi wręcz właściwościami jezdnymi, co stało się fundamentem dla spektakularnych zwycięstw w Rajdzie Monte Carlo. MINI pokazało, że zwinność może triumfować nad wysoką mocą. Na cześć Johna Coopera wszystkie najbardziej sportowe modele MINI noszą do dziś nazwę John Cooper Works. 

MIASTO I TEREN

Cechy te wyróżniają również aktualną generację MINI. Już na pierwszych metrach poczujesz, że mimo swoich rozmiarów nowy Countryman to prawdziwe MINI. W mieście porusza się z tą samą pewnością co na krętych górskich trasach. Bez problemu dowiezie Cię również tam, gdzie kończy się asfalt – i pozwoli połączyć przygodę z komfortem. 

Na długości niespełna 4,3m oferuje dużo przestrzeni na wysokości głowy, ramion i nóg dla 5 osób i na bagaż, komfort również na długich trasach oraz przemyślane detale, dzięki którym podróżowanie jest jeszcze przyjemniejsze: Picnic Bench, MINI Connected czy MINI Find Mate. Nie da się ukryć, że nowy Countryman to praktyczny samochód rodzinny.

MINI ROŚNIE

Design Countrymana II to nowe otwarcie stylistyczne marki – samochód ten jest pierwszym, w którym zastosowano nowe rozwiązania. W porównaniu do poprzednika, wyróżnia się również większymi rozmiarami (jest m.in. o 20 cm dłuższy i 3 cm szerszy). Rozstaw osi zwiększył się o 7,5 cm.

Nowe MINI Countryman wyposażone jest w szereg najbardziej innowacyjnych rozwiązań dostępnych w branży motoryzacyjnej. Zupełnie nowy jest centralny wyświetlacz dotykowy Visual Boost z kolorowym ekranem o przekątnej 6,5 cala. Można go jeszcze powiększyć w topowej odmianie do 8,8 cala i z jego poziomu obsługiwać telefon, włączać muzykę oraz korzystać z systemu MINI Connected. 

BAJERY I GADŻETY

Nowością w tym modelu jest automatycznie unoszona i zamykana klapa bagażnika. Aby otworzyć bagażnik, wystarczy minimalny ruch stopą pod tylnym zderzakiem. Kolejna z nowych opcji to reflektory diodowe. Opcjonalny szklany dach panoramiczny daje większe poczucie przestronności. Przednia część daje się elektrycznie otworzyć, unieść lub przesunąć całkowicie do tyłu. Przyciemniany szklany dach można zasłonić roletami przeciwsłonecznymi.

Jak jeździ nowe MINI Countryman? Zgodnie z tradycją, a w haśle „gokartowa przyjemność z jazdy” nie ma cienia przesady. Inteligentny napęd na cztery koła gwarantuje doskonałą trakcję i świetną stabilność jazdy w każdych warunkach i jeszcze więcej frajdy na zakrętach. Również na śniegu, błocie, na polnych drogach i mokrym bruku. Countryman wyposażony jest w wiele najnowszych, innowacyjnych systemów wspomagających kierowcę. 

DYNAMIKA I EKOLOGIA

Najnowsza generacja silników i skrzyń biegów daje znacznie większy temperament i wymiernie lepsze osiągi. I tak na przykład nowe MINI Cooper S Countryman ALL4 z 8-stopniową skrzynią Steptronic przyspiesza 7,2 s od 0 do 100 km/h – i jest tym samym o 0,9 s szybsze od swojego poprzednika. Nowe MINI Countryman jest pierwszym modelem tej marki oferowanym również z napędem hybrydowym plug-in. W wersji MINI Cooper S E Countryman ALL4 samochód ma na samym napędzie elektrycznym zasięg do 40 km.

MINI Countryman to samochód wyjątkowy, pod każdym względem oryginalny. Idealny dla ludzi nietuzinkowych, indywidualistów, którzy w samochodzie szukają czegoś więcej niż tylko środka lokomocji przewożącego ich z punktu A do punktu B. Cennik rozpoczyna się od 111.800 zł brutto (wersja Mini Cooper 136 KM, manualna skrzynia). Za dobrze wyposażone, topowe odmiany trzeba zapłacić powyżej 150 tys. zł. O tym, że warto najlepiej przekonać się osobiście. Zapraszamy do Mini Zdunek w Gdyni na jazdę testową.