KINO NA DACHU TEATRU SZEKSPIROWSKIEGO

Już 24 czerwca rusza druga edycja kina na dachu Teatru Szekspirowskiego. To cykl pokazów kina plenerowego z widokiem na dachy gdańskiej starówki. Pokazy inspirowane są słynnymi projekcjami filmowymi „Rooftop cinema”, które odbywają się na dachach budynków Nowego Jorku.


Matylda Promień

W cyklu zaprezentowane zostaną najciekawsze filmy ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na najważniejszych festiwalach filmowych. W programie znajdą się m.in. takie tytuły jak: najlepszy europejski film roku „Toni Erdmann”; francuski obraz „Co przynosi przyszłość”; nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem za reżyserię, wychwalany przez międzynarodową krytykę na festiwalu w Wenecji  obraz „Nienasyceni” z niesamowitymi kreacjami Tildy Swinton, Ralpha Finnesa, Dakoty Johnson. 

Zobaczyć będzie można również absolutny przebój tegorocznych kin, włoską komedię „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, opowiadającą historię grupy przyjaciół, którzy dzięki przewrotnej zabawie z telefonami komórkowymi, odkrywają przed sobą własne tajemnice. Zaprezentowany zostanie także film „Młodość”, olśniewający wizualnie, pełen emocji i błyskotliwego humoru i urzekającej muzyki, który uznany został w 2015 roku za najlepszy europejski obraz.

Cykl pokazów otworzy natomiast, zrealizowany w duchu amerykańskiego kina niezależnego film Jima Jarmuscha „Tylko kochankowie przeżyją”, a filmy z Nowym Jorkiem w tle, skąd wywodzi się pomysł kina na dachu, to czarno-biały, futurystyczny „Creative Control” Benjamina Dickinsona oraz „Plan Maggie” – zwariowane kino w duchu Woodego Allena, w reż. Rebeccy Miller.

Bilety na projekcje kosztują 10 zł.
Pełen program znajduje się na stronie
kinonaszekspirowskim.pl

 

81
06/2017

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Marzeniem jest by pisali dobrze. Ideałem gdy fizyczność idzie w parze ze stanem ducha, ekspresją i praktycznie zrealizowanym pomysłem na siebie.