RADOSŁAW MILCZAREK INVEST PARKIET TO JAKOŚĆ OPARTA NA TRADYCJI

W drewnie jest tajemnica. Przekazywana z pokolenia na pokolenie pewnego dnia staje się sposobem na życie. O historii powstania firmy Invest Parkiet, która od trzech pokoleń realizuje marzenia klientów o pięknych i trwałych podłogach drewnianych, opowiada właściciel, Radosław Milczarek.

Firma z tak dużymi tradycjami to dar, ale i zobowiązanie.

Dokładnie tak jest. Korzenie firmy Invest Parkiet sięgają lat 70. Ubiegłego stulecia. To wtedy Jan Polkowski zaczął realizować pierwsze drewniane podłogi na terenie Gdyni. Swoją wiedzę przekazał synowi – Kazimierzowi, który z biegiem lat rozwijał działalność, wprowadzając w swe usługi nowe innowacyjne metody. Dziś ja kontynuuję wartości rodzinne mego teścia, oferując produkty oraz usługi na terenie Polski i Europy. Choć czas płynie, a my stale wprowadzamy nowe technologie, robimy to zawsze z poszanowaniem dla tradycji, wiedzy i doświadczenia poprzedników.

Czuje się Pan ekspertem w dziedzinie drewna?

Dzięki temu, że już trzecie pokolenie w naszej rodzinie zajmuje się drewnem, miałem okazję poznać różne techniki pracy z tym materiałem. Branża rozwinęła się w imponujący sposób. Od 20 lat obserwuję te zmiany i myślę, że tyle lat doświadczenia i funkcjonowania firmy przemawia za tym, że wiemy o tym materiale bardzo dużo. Nowoczesne maszyny bardzo ułatwiają pracę, ale nic nigdy nie zastąpi doświadczonego rzemieślnika, a tylko tacy ludzie u nas pracują.

Jaka jest zmienność trendów w branży?

Podobna jak w całej branży wzornictwa i designu. Rzecz jasna, nie tak zmienna jak w modzie użytkowej, ale na przestrzeni lat zaobserwowałem wiele zmian. Co jakiś czas wraca to co było modne kilka lat temu. Obecnie obserwujemy duży powrót do klasyki i natury.

Z których projektów jest Pan najbardziej zadowolony?

Nie ma projektów, z których nie byłbym zadowolony, ale na tą chwilę naszym flagowym projektem jest realizacja siedziby firmy LPP w Gdańsku. Zrealizowaliśmy tam na ogromną skalę zastosowanie podłóg dębowych w systemie marynistycznym, który nawiązuje do nadmorskiego klimatu siedziby spółki.

Dla kogo jest oferta Invest Parkiet? 

Skorzystać z naszych usług może każdy, kto oczekuje jakości w stosunku do produktu, jak i usługi. Zarówno klient, który w swoim wnętrzu preferuje klasyczne rozwiązania, jak i ten, który ma nietuzinkowe pomysły trudne do zrealizowania. Autorskie podłogi to element flagowy naszej firmy. Z ogromną przyjemnością podejmujemy się projektów trudnych i nietypowych. Współpracujemy z biurami projektowymi, którzy wiedzą, że każdą ich realizację będziemy w stanie zrealizować z najwyższą starannością, dbając o każdy detal.

Podbój Europy był trudny? Nie obawiał się Pan wyjścia poza granice?

To był naturalny proces rozwoju firmy. W dużej mierze dzięki współpracy z biurami projektowymi, które mają niejednokrotnie klientów poza granicami kraju. Darzą nas dużym zaufaniem, dlatego na takie projekty wielokrotnie wybierali właśnie nas. Wielu z tych klientów, to ludzie posiadający nieruchomości w całej Europie, którzy słali w świat opinię o jakości naszych usług. Nie obawiałem się wyjścia poza granice, bo mam ogromne zaufanie do swoich pracowników i wiem, że każdy powierzony im projekt na terenie Europy będzie wykonany z należytą starannością.

Uważa się Pan za wizjonera w swojej branży?

Istnieje pewna powtarzalność. Moda zatacza koło. Mając tyle lat doświadczenia jestem już w stanie przewidzieć pewne trendy, które pojawią się w ciągu najbliższych kilku lat. Dlatego poszerzyliśmy działalność o betony dekoracyjne i wykładziny Bolon. Klient jest zawsze zwierciadłem, w którym można ujrzeć jego potrzeby. 

Jakie stawia Pan sobie wyzwania? 

Chciałbym aby Invest Parkiet zawsze był synonimem jakości. Cała nasza rodzina pracowała wiele lat na to, abyśmy znaleźli się w miejscu, w którym jesteśmy. Jesteśmy otwarci na zmiany i nieustannie szukamy nowych, ciekawych produktów. Mamy kilka pomysłów w zanadrzu i z pewnością uda się nam je zrealizować.

 

81
06/2017

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Marzeniem jest by pisali dobrze. Ideałem gdy fizyczność idzie w parze ze stanem ducha, ekspresją i praktycznie zrealizowanym pomysłem na siebie.