PRZESZKLONY APARTAMENT Z WIDOKIEM NA GDYNIĘ

Ten 100-metrowy apartament znajduje się na ostatnim piętrze siedmiokondygnacyjnego budynku, a jego właściciele mogą delektować się spektakularnym widokiem na ukochaną Gdynię. We wnętrzu znajdziemy inspiracje nowojorskim szykiem i gdyńskim modernizmem. 


prestiz

Właścicielami apartamentu jest para młodych ludzi po trzydziestce. Oboje prowadzą własne biznesy, które wiążą się z częstymi wyjazdami. Mieszkanie miało być również ich miejscem pracy, dlatego dwa pokoje zostały przeznaczone na gabinety właścicieli.

- Pani domu to miłośniczka stylu klasycznego i glamour, mąż zaś lubi styl nowoczesny. Wspólnie uznaliśmy, że wnętrza mają być nowoczesne z elementami klasyki. Wykorzystując sympatię właścicieli do Nowego Jorku, zaproponowałam, aby w apartamencie pojawiła się odrobina nowojorskiego szyku w parze z gdyńskim modernizmem. Trzymetrowa wysokość pomieszczeń bardzo pomogła w uzyskaniu apartamentowego wizerunku – mówi architekt Joanna Morkowska – Saj

Apartament ma dość czytelny podział na część nocną i dzienną, co niewątpliwie jest jego atutem. Architekt wprowadziła niewielkie zmiany w układzie łazienki. Dzięki przeniesieniu pralki udało się stworzyć mini pokój kąpielowy. Architekt przekonała też właścicieli do częściowego przeszklenia gabinetu, tak aby wprowadzić naturalne światło do wąskiego i długiego korytarza, i aby strefa wejściowa łagodnie przechodziła w strefą wypoczynkową.

- Inwestorzy na początku mieli duże obawy odnośnie tego pomysłu, ale ostatecznie dali się przekonać. Jestem im ogromnie wdzięczna, bo bez szklanych ścian, to mieszkanie straciłoby swój urok i szyk. One są królowymi tego projektu – dodaje Joanna Morkowska – Saj.

Przeszklenia powstały też w kuchni (delikatne przepierzenie) oraz w sypialni - wejście do łazienki. Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie zasłony w gabinecie, która powoduje, że transparentny gabinet staje się intymnym miejscem pracy Pana domu.

 

Stół w salonie – IKEA Bjursta

Stolik kawowy - IKEA Vittsjo

Krzesła w salonie – MasteR

Lampa nad stołem – Flos Tatou

Sofa – ROM Helena

Lampa podłogowa – Tripod

Poduszki - Maisonique 

Dywan - Kler

Posadzka w kuchni – Tubądzin Rivage 6

Plakat oparty o ścianę – Magda Pakowska

Umywalka w łazience - Scarabeo Matty

Miętowa mozaika w łazience – Viderpur Pearl

Płytki beżowe w łazience – Imola Ceramica

Łóżko w sypialni – New Elegance

Pozostałe meble – wykonane na zamówienie w stolarni

 

81
06/2017

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Marzeniem jest by pisali dobrze. Ideałem gdy fizyczność idzie w parze ze stanem ducha, ekspresją i praktycznie zrealizowanym pomysłem na siebie.