Mężczyzna doskonały

Mężczyzna doskonały

prestiz

Mężczyzna zadbany to mężczyzna atrakcyjny. Nic więc dziwnego, że coraz więcej mężczyzn korzysta z różnego rodzaju zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne i ośrodki spa. Wiele trójmiejskich gabinetów wychodzi na przeciw męskim potrzebom i wprowadza do oferty usługi specjalnie dla mężczyzn.

Nie da się ukryć, że w Polsce w dalszym ciągu panuje stereotyp, że mężczyzna korzystający z usług gabinetów kosmetycznych jest zniewieściały. Na szczęście walka z tymi stereotypami przynosi coraz lepsze efekty, dzięki czemu coraz więcej zadbanych mężczyzn można zobaczyć na ulicach. Jak o siebie dbają? Z jakich zabiegów korzystają?

Tajniki męskiej skóry

Na pewno siłownia i zdrowe jedzenie to nie wszystko. Trzeba też zadbać o skórę. Ci którzy uważają, że męska skóra od kobiecej niczym się nie różni są w błędzie. Mężczyźni mają o ponad dwadzieścia procent grubszą skórę od kobiet.

- Wydziela ona więcej tłustego serum i szybciej się zanieczyszcza. W rezultacie wymaga większej pielęgnacji i częstszej higieny. Zaniedbanie, brak pielęgnacji może doprowadzić do stanów zapalnych, widocznych blizn, głębokich bruzd oraz szerokich porów na twarzy - tłumaczy Edyta Rybicka z Instytutu Urody Decleore w Gdyni.

Ośrodki spa i salony urody robią wszystko, aby zachęcić mężczyzn do częstszego korzystania z usług poprawiających wygląd i samopoczucie. Jedną z nich jest „męski” klimat w gabinecie.

- Mężczyźni w przeciwieństwie do kobiet nie przepadają za intensywnym zapachem. Dlatego zabiegi są mniej „zapachowe”, a konsystencje kremów i masek są lekkie i żelowe. Gabinet jest odpowiednio dostosowany do męskich potrzeb, np. są ręczniki w ciemnych kolorach, a w tle gra relaksująca muzyka - dodaje Edyta Rybicka.

Wodny relaks

Modną formą relaksu na trójmiejskim rynku stał się masaż wodny i szkockie bicze. Silny strumień wody pod ciśnieniem o zmiennej temperaturze to prawdziwe ukojenie. Czas trwania takiego zabiegu wynosi około piętnastu minut.

- Szkockie bicze mają właściwości pobudzające i służą rozbiciu tkanki tłuszczowej. Wywołują tak zwaną gimnastykę naczyń krwionośnych poprzez przemienny skurcz i rozkurcz ich ścian. Przy dłuższym stosowaniu hartują oraz podwyższają odporność organizmu - tłumaczy Aleksandra Rogacewicz, kosmetolog ze SPA w Hotelu Dwór Oliwski.

Jednak nie każdy może pozwolić sobie na tak intensywny relaks. Zabieg odradza się osobom, które mają problemy z żylakami i nadciśnieniem. Drugą wodną formą relaksu jest podwodny masaż. Wykonywany jest przy użyciu strumienia pod ciśnieniem.

– Masaż ma działanie tonizujące i rozluźniające. Do zabiegu przeznaczona jest tylko i wyłącznie ciepła woda. Całość trwa około dwudziestu minut - dodaje Aleksandra Rogacewicz.

Paznokcie to podstawa

Dłonie są naszą wizytówką, o którą w sposób wyjątkowy należy dbać i pielęgnować. Kiedyś mężczyźni z szyderczym uśmiechem na twarzy reagowali na wizytę u kosmetyczki. Sceptycznie podchodzili do zabiegów manicure i pedicure. Aktualnie coraz więcej panów decyduje się na odżywczą kurację płytki paznokcia.

Pielęgnację należy rozpocząć od usunięcia zbędnych skórek, które skracają płytkę nadając niechlujny wygląd. Do tego zabiegu odradza się używania nożyczek i cążek, ponieważ są to przedmioty ostre, szkodzące dolnej części płytki. Przez „dłubanie” dziury w paznokciu płytka staje się słabsza i częściej łamliwa. Najlepszym rozwiązaniem jest odpowiedni krem lub olejek, który należy wmasować drewnianym patyczkiem w dolną cześć paznokcia tak, aby zmiękczyć skórki. Kolejnym etapem jest nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu.

- W przypadku kobiecej płytki kosmetyczka może poeksperymentować z kształtem paznokcia. Natomiast jeśli chodzi o mężczyzn to zaleca się, aby paznokcie były estetycznie podcięte i naturalnie opiłowane. Na prosto lub na okrągło - tłumaczy Beata Mucha z Centrum Pięknego Ciała w Sopocie. Zabieg może, ale nie musi zakończyć się nałożeniem bezbarwnego lakieru do paznokci.

- Wielu mężczyzn radykalnie odmawia tego typu „zakonserwowania” płytki, niemniej są też tacy, którzy bez problemu się na to decydują - dodaje Beata Mucha.

Całkowite nawilżenie

Męska skóra, podobnie jak kobieca, wchłania wiele różnych substancji. Nic zatem dziwnego, że zbawienny wpływ na nią mają zabiegi oczyszczające, głównie peelingi. Zabiegi te powodują, że skóra jest odświeżona, a cera nie matowieje.

- Mężczyznom polecamy zabieg błyskawicznego oczyszczenia skóry. Polega on na wyrównaniu struktur naskórka poprzez peeling, co uelastycznia i reguluje skórę podrżanioną choćby podczas codziennego golenia - tłumaczy Alicja Bock ze SPA w gdyńskim Hotelu Nadmorskim.

Doskonałym peelingiem jest również masaż relaksacyjny z udziałem olejków eterycznych (rozmaryn, grejpfrut, imbir).

- Podczas zabiegu mężczyzna zrzuca z barków wielki ciężar codziennych stresów i obowiązków. Nasyca ciało i umysł radosną energią wonnych olejków, a w efekcie staje się zrelaksowany i uśmiechnięty - mówi Edyta Rybicka.

Natalia Lebiedź