Gwiazdorskie spektakle w Trójmieście


prestiz

Czy Paweł Małaszyński zakocha się w Marcie Żmudzie Trzebiatowskiej, a Tamara Arciuch zostanie gwiazdą największej polskiej stacji radiowej? Co łączy Tomasza Karolaka z wybuchem bomby atomowej w Hiroszimie?

Odpowiedzi na te pytania znajdą się w spektaklach, które w najbliższym czasie gościnnie będą wystawiane w Trójmieście. A w nich cała plejada gwiazd. Gwiazdorski maraton, który organizuje Agencja Kontakt, a nad którym patronat sprawuje Magazyn Prestiż, zacznie się już 26 września. Tego dnia w gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej widzowie będą mogli obejrzeć rewelacyjną komedię „Radio Live”. W doborowej obsadzie znajdują się m.in. Tamara Arciuch, Bartek Kasprzykowski, Robert Rozmus, czy Jacek Lenartowicz. O czym jest spektakl?

Zakręcona radiowa ekipa przeżywa jeden koszmarny dzień w pracy. Prezenterka spóźnia się na nagranie, szwankuje sprzęt, konkurencja wykradła newsa dnia, a ponadto gwiazda wieczoru zacięła się w windzie. Przysłowiowy „piątek trzynastego” nie opuszcza ekipy radia aż do końca, stwarzając coraz to śmieszniejsze sytuacje.

Z kolei 24 października w gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się jubileusz 50-lecia pracy artystycznej Mariana Kociniaka. Z tej okazji warszawski Teatr Na Woli przedstawi spektakl „Bomba”. A w nim gwiazd tyle, że może się zakręcić w głowie. Zobaczymy Annę Muchę, Izabelę Muchę, Tomasza Karolaka, Marię Seweryn, Ewę Szykulską i wielu innych znanych aktorów. Spektakl opowiada o... żarówce, która świeci 60 lat. Mieszkańcy małej miejscowości pokładają w niej wielkie nadzieje. Widziana w niej przyszłość dostarcza im wiele radości i marzeń. Jednak mieszkańców będzie czekał ciężki wybór.

25 października do Gdyni zawita Teatr Kwadrat z kultową komedią romantyczną „Kiedy Harry poznał Sally”. W główną bohaterkę wcieli się Marta Żmuda Trzebiatowska, zaś Harrego zagra znany i lubiany aktor Paweł Małaszyński. „Kiedy Harry poznał Sally” wzrusza i bawi, na długo pozostając w pamięci. Czy kobieta i mężczyzna mogą być przyjaciółmi... czy też seks wejdzie im w drogę ? To temat, o którym dyskutują bohaterowie podczas podróży z Chicago do Nowego Jorku. Po wielu latach znajomości wciąż szukają odpowiedzi na to pytanie. Czy dwójka najlepszych przyjaciół zrozumie wreszcie, że są dla siebie stworzeni, czy w dalszym ciągu będą starali się nie zauważać wzajemnego zauroczenia, które trwa od czasu kiedy Harry poznał Sally? Odpowiedź poznamy wybierając się do Teatru Muzycznego.

Natalia Lebiedź