Śniadania z Ideą

Pomorski Klub Biznesu

prestiz

„Śniadania z Ideą” to nowe przedsięwzięcie o charakterze biznesowo - towarzyskim, którego inicjatorem jest Pomorski Klub Biznesu. O pomyśle i realizacji opowiadają Marcin Suchocki członek zarządu Pomorskiego Klubu Biznesu i Szymon Szatkowski Wicedyrektor Departamentu Sprzedaży Idea TFI S.A.

Skąd pomysł na tego typu przedsięwzięcie?

Marcin Suchocki: Do tej pory, jako Pomorski Klub Biznesu organizowaliśmy „Pomorskie wieczory z Chivas” i zainteresowanie było bardzo duże, dlatego zdecydowaliśmy się na częstsze spotkania o charakterze bardziej formalnym, podczas których uczestnicy będą mogli się wymienić doświadczeniami, poznać się wzajemnie i nawiązać ciekawe kontakty biznesowe. Formuła śniadań wydała nam się świeża i motywująca. Uczestnicy będą mogli w atmosferze kreatywności i profesjonalizmu rozpoczynać dzień. Współorganizatorów jest trzech: oczywiście Pomorski Klub Biznesu, Idea TFI S.A. i Kancelaria Finansowa Tritum Group Sp. z o.o.

- Czy spotkania będą miały jakąś stałą, ściśle określoną formułę?

Szymon Szatkowski: Będą to cykliczne, cotygodniowe spotkania. Każdy z eventów będzie podzielony na dwa panele. Pierwszy będzie prezentacją dotyczącą bieżącej sytuacji na rynkach kapitałowych. Podczas prezentacji będziemy zachęcać uczestników do dyskusji o ekonomii i biznesie. Goście będą mieli również możliwość zadania wielu pytań dotyczących inwestycji na rynkach kapitałowych oraz walutowych. W drugiej części panelu osoby reprezentujące zaproszone firmy będą miały okazję do krótkiej prezentacji swojego profilu działalności oraz wymiany doświadczeń i kontaktów.

- Kto będzie mógł wziąć udział w śniadaniach biznesowych? Czy jest to oferta skierowana wyłącznie do członków Pomorskiego Klubu Biznesu?

Marcin Suchocki: Członkowie Pomorskiego Klubu Biznesu otrzymają imienne zaproszenia, ale jak najbardziej jesteśmy otwarci na nowe zgłoszenia osób, które chciałyby przystąpić do klubu. Chcemy trafić do nowej grupy odbiorców i sprawić, by do klubu przyłączyło się jak najwięcej osób, które chcą aktywnie w nim uczestniczyć i kształtować wizerunek pomorskiego biznesu. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontaktowanie się z nami za pomocą adresu e-mail biuro@pomorskibiznes.org.

- Co jeszcze nowego chcecie Państwo zaproponować swoim członkom?

Szymon Szatkowski: W Hotelu Sheraton, który już od września będzie nowym partnerem przedsięwzięć organizowanych przez Pomorski Klub Biznesu, będą miały też miejsce nowe spotkania, które formułą będą nieco przypominały „Pomorskie wieczory z Chivas”. A już w lutym, również w Sopocie, w Hotelu Sheraton, zorganizujemy bal karnawałowy, na który zaproszeni zostaną pomorscy przedsiębiorcy, ludzie biznesu i politycy. Chcemy, aby bal zapoczątkował coroczną tradycję organizowania tego typu wydarzeń, dla najznamienitszych gości z regionu Pomorza. Podczas tego wieczoru zaprezentujemy nowy logotyp oraz strategię programu „Wybieram Pomorskie”.