MĘSKA STREFA

Zadbany, zdrowy wygląd nie jest już wyłącznie domeną kobiet. Panowie coraz śmielej korzystają z usług gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Wpływa to nie tylko na ich dobry wygląd, ale co za tym idzie, na dobre samopoczucie. Na jakie zabiegi powinni oni zwrócić uwagę?

Jeszcze niedawno widok mężczyzny w salonie kosmetycznym był czymś niezwykłym. Z upływem czasu panowie zaczęli coraz bardziej dbać o siebie i dziś nikogo to już nie dziwi. Nowoczesny mężczyzna dba o siebie pod każdym względem, poczynając od zdrowej i zbilansowanej diety, aktywności fizycznej, a kończąc na odpowiedniej regeneracji, do której zaliczamy sen, jak i również zabiegi pielęgnacyjne. 

- Zadbany mężczyzna przede wszystkim wygląda zdrowo. Nie zaniedbuje swojej aktywności, nie dopuszcza do otyłości, stara się nie dopuścić do rozwoju groźnych chorób i dolegliwości. O dobry wygląd systematycznie zaczynają dbać mężczyźni, u których wykonywany zawód łączy się z wizerunkiem. Należą do nich przede wszystkim prawnicy, managerowie, prezesi firm oraz mundurowi: marynarze czy policjanci. W mojej klinice pacjentów płci męskiej zdecydowanie przybywa. Mniej więcej 7-8 proc. pacjentów to mężczyźni. To nadal mniejszość, ale rosnąca – mówi dr Paweł Kubik, właściciel Centrum Medycznego Dr Kubik.  

Męska skóra ma inną budowę i potrzeby niż kobieca. Dzięki postępowi technicznemu, w klinice Dr Kubik mężczyzna może skorzystać z zabiegów rewitalizujących, które wykorzystują biologiczne zdolności tkanek do odnowy. Z tego też względu botoks i wypełniacze stanowią niewielki, bo 15 proc. odsetek zabiegów, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. 

- Najczęściej wykorzystujemy techniki fizyczne. W grę wchodzą konkretne urządzenia, na przykład emitujące ultradźwięki, łączące użycie fal radiowych z polem magnetycznym, lasery i inne. Najlepszy efekt uzyskuje się, łącząc różne terapie. Wygląd jest młodszy, ale nie rzuca się w oczy, daje naturalny efekt – mówi dr Paweł Kubik.

Niekorzystnie na męską cerę wpływają papierosy. Przez nikotynę i inne szkodliwe substancje staje się ona niedotleniona, zgrubiała, pozbawiona witalności i szybciej widoczne są na niej zmarszczki. Instytut Babiana ma w swojej ofercie zabiegi rewitalizujące poszarzałą cerę palaczy – kurację z osoczem bogatopłytkowym oraz mezoterapię bogatą w aminokwasy i polipeptydy. 

Osocze stosowane jest w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. Zawiera liczne składniki, które przyspieszają powstanie kolagenu oraz powstawanie nowych komórek naskórka. Mezoterapia natomiast to zabieg wstrzykiwania substancji odżywczych w skórę. Działają one odbudowująco i rewitalizująco. Liczba zabiegów oraz jej optymalny przebieg dobierany jest do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Męskim problemem jest też łysienie. Choć utrata włosów może mieć podłoże genetyczne, to równie dobrze może być spowodowana złą dietą, chorobami czy stresem. Łysienie dopada mężczyzn najczęściej po 50. roku życia, ale bywa że rozpoczyna się ono znacznie wcześniej. Clinica Dermatologica prowadzi diagnostykę i leczenie chorób włosów. 

Podczas wizyty u specjalisty rozpoznany zostanie przede wszystkim rodzaj łysienia, a dopiero później dobrany zostanie odpowiedni sposób przeciwdziałania. W razie potrzeby przeprowadzone zostaną dodatkowe badania skóry głowy i włosów, by poznać i skutecznie wyeliminować przyczynę ich utraty. 

Strefa Męska to dedykowana oferta salonu kosmetycznego Petite Perle w Gdańsku. Obejmuje ona zabiegi zarówno dla zawodowych sportowców, jak i dla panów, którzy po prostu chcą pozbyć się kilku kilogramów. Technika zabiegowa firmy LPG ułatwia proces odnowy mięśni, optymalizując wydajność fizyczną i regenerację po intensywnym wysiłku. 

Sportowy LPG to zaś technika zabiegowa umożliwiająca drenaż uszkodzonych więzadeł. Powoduje rozluźnienie zesztywniałych miejsc w sąsiedztwie stawów i umożliwia praktycznie bezbolesne rozciąganie oraz mobilizację skóry i ścięgien. Dla odmiany LPG Spalanie Tłuszczu wyszczupla talię i brzuch.

Mężczyźni, zwłaszcza ci z bujnym zarostem powinni też regularnie dbać o jego pielęgnację. Podcięcie brody, strzyżenie, trymowanie, nadanie jej właściwego kontury za pomocą maszynki i odpowiednie nawilżenie specjalistycznymi preparatami to klucz do zarostu eleganckiego i zadbanego. Zabiegi takie wykonamy w Atelier de Beaute w gdańskiej Alchemii.