ZABEZPIECZ SWOJE AUTO NA WIOSNĘ

Wraz z pojawieniem się pierwszych promieni słońca, na samochodach uwidaczniają się wszelkie rysy i zabrudzenia. Warto poddać je zabiegom oczyszczającym, renowacyjnym, by zachwycić świeżym wyglądem i lśniącym blaskiem. O sposobach na zabezpieczenie auta opowiada Jarosław Ośko, certyfikowany ekspert Ceramic Pro 9H oraz dyrektor Ceramic Pro Poland i Samochodowekosmetyki.pl.

Wyższe temperatury sprzyjają samochodowym wyjazdom poza miasto, a na ulicach widać auta pokryte warstwą brudu. Od czego zacząć odświeżenie pojazdu na nowy sezon?

Po pierwsze należy dokładnie umyć auto w dobrej myjni ręcznej. Najlepszym rozwiązaniem jest mycie detailingowe, które pozwala na pozbycie się z lakieru i felg smoły, asfaltu, żywicy oraz pyłu z klocków hamulcowych i osadów metalicznych. Następnym krokiem, po umyciu auta, jest nałożenie wosku, który poprawi wygląd karoserii. Należy jednak pamiętać, że są one zmywalne i mają ograniczoną żywotność, a dodatkowo nie zabezpieczają lakieru przed zarysowaniami.

Czy istnieje alternatywne rozwiązanie?

Odpowiednie zadbanie o samochód to nie tylko jego dokładne umycie, ale również szereg zabiegów pielęgnacyjnych pozwalających go odpowiednio zakonserwować. Jeżeli zależy nam na trwałej, kilkuletniej ochronie lakieru, chcemy zabezpieczyć go przed zarysowaniami, pogłębić jego kolor, to powinniśmy wybrać się do studia detailingowego, by zabezpieczyć lakier powłoką ochronną.

Jakie są korzyści wynikające ze stosowania powłok?

Powłoki ochronne są odpowiedzią na coraz gorszej jakości lakiery samochodowe, jakie stosuje cały przemysł motoryzacyjny. Dzisiejsza twardość lakierów jest nikła w porównaniu do tych wykorzystywanych przed kilkunastoma laty. Jest to wymóg szeroko pojętej ekologii, która wyeliminowała z lakierów chociażby ołów. Powłoki ochronne łączą najlepsze cechy wosków, tj. pogłębienie koloru, hydrofobowość oraz są trwalsze i pozwalają zabezpieczyć lakier nawet na kilka lat.

Które powłoki wybrać?

Na rynku istnieje kilka rodzajów powłok. Jedną z nich są powłoki kwarcowe, które dają możliwość delikatnego wzmocnienia lakieru pod kątem jego twardości – ok. 7H w skali ołówkowej. Najnowsza generacja, czyli powłoki ceramiczne to najbardziej rozwinięte technologicznie zabezpieczenie lakieru, osiągające twardość nawet 9H. Wybierając powłokę powinniśmy szukać tych, które znajdują potwierdzenia w certyfikatach twardości wydanymi przez SGS, jak powłoka Ceramic Pro 9H Strong.

Czy taki zabieg można wykonać samodzielnie?

Aplikowanie powłok wymaga sporego doświadczenia, suchego i bezpyłowego środowiska o określonej temperaturze oraz wilgotności. Z tego powodu niemożliwe jest, by zabieg wykonać samodzielnie. By prawidłowo zabezpieczyć auto należy skorzystać z pomocy specjalistów. Takie warunki stworzyliśmy w każdym z 35 autoryzowanych punktów Ceramic Pro 9H. Nasi eksperci spełniają bardzo rygorystyczne standardy Ceramic Pro pod kątem umiejętności, doświadczenia oraz wiedzy detailingowej. Wybierając studio detailingowe 9H z naszej strony
www.ceramicpro.pl/dealerzy można mieć pewność, że powłoka zostanie zaaplikowana prawidłowo.

A co z wnętrzem?

Dzięki dostępnym na rynku produktom, dedykowanym dla poszczególnych powierzchni, można wyczyścić deskę rozdzielczą, czy tapicerkę skórzaną, a następnie zabezpieczyć je dostępnymi w sklepie  www.samochodowekosmetyki.pl dressingami, które odpowiednio je zabezpieczą przed starzeniem, zabrudzeniami i promieniami UV. 

Dlaczego warto poddać samochód zabiegowi detailingu?

Przede wszystkim zabiegi te podnoszą walory estetyczne i użytkowanie pojazdu. Coraz częściej detailing stosuje się również w nowych samochodach, przedłużając żywotność pojazdu i zwiększając wartość rynkową. Dzięki specjalnym powłokom ochronnym auta zachowują swój perfekcyjny wygląd znacznie dłużej.

Kiedy jest najlepszy czas na zabezpieczenie auta?

Nie ma najlepszego momentu, ponieważ każdy jest tak samo dobry. Oczywiście największe zainteresowanie pielęgnacją samochodu pojawia się wraz z pierwszymi dniami wiosny. Wówczas na ulicach pojawiają się nowe auta, a także ich odświeżone wersje. Każde auto zasługuje jednak na to, by być czyste i zadbane przez cały rok.

 

Jarosław Ośko

Certyfikowany ekspert Ceramic Pro 9H, dyrektor Ceramic Pro Poland i Samochodowekosmetyki.pl oraz dystrybutor produktów Rupes w Polsce. Od 2012 r. zdobywał doświadczenie w branży detailingowej w Diamentowej Ochronie Lakieru.

Ceramic Pro Poland Race Day

ceramic_pro_poland_race_day_-_slomczyn_17.03.2017

79
04/2017

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Światła reflektorów wypaczają normalne życie.