PONADCZASOWA KLASYKA

To jeden z najciekawszych projektów w moim dorobku – tak architekt Lucyna Kołodziejska mówi o wnętrzach domu w Gdyni. Dom ma 3 kondygnacje, wszystkie stanowią część mieszkalną. Stylowe wnętrze nawiązuje do bryły domu, która również jest bardzo klasyczna. 

Architekt użyła ponadczasowych materiałów wykończeniowych - włoski kamień z Carrary, rodzimy dąb na posadzkach, układany we wzorzyste kasetony w bardzo klasycznym stylu, kafle posadzkowe francuskiej firmy powstałej 150 lat temu, oryginalna angielska obudowa kominka. Wszystko współgra z szeroką kolekcją pamiątek rodzinnych właścicieli, w większości przywiezionych z podróży po świecie - weneckie i afrykańskie maski, płaskorzeźby z Sziwą prosto z Indii, a w salonie relaksu, przy saunie jedną ze ścian zdobi wielkoformatowe zdjęcie ulubionego wakacyjnego widoku właścicieli. 

Klasyczną kuchnię, drzwi, balustrady, większość szaf, garderoby i wszystkie meble na wymiar wykonywali trójmiejscy stolarze według projektu Lucyny Kołodziejskiej. Podobnie stół w jadalni, komody i witryny. Dla przełamania klasycznej kuchni, stylowego salonu, bardzo eleganckich łazienek i sypialni, łazienka przy saunie została zaprojektowana w nieco bardziej oryginalny sposób i dzięki płytkom z liściastym nadrukiem, zielonym bateriom i zielonej misie umywalkowej, przywodzi na myśl egzotyczną dżunglę.