ŁADNE RZECZY SOFA – NON STOP KOLOR

Ta salonowa dama nigdy nie bywa w samotności. Jeśli zapytać kogokolwiek, gdzie w swoim mieszkaniu spędza w ciągu dnia najwięcej czasu, odpowiedź może być tylko jedna – na sofie. Na sofie śpimy, odpoczywamy, ale i pracujemy. Ten wielofunkcyjny mebel ma dziś niejedno oblicze.  W tym sezonie stawiamy na prostotę, która nie zamyka się jednak na artyzm i oryginalność. Obicia – gładkie, ale śmiało możemy wybierać kolory, szczególnie te nasycone. Królewski welur czy aksamit to jedne z ulubionych„szat królowej” w ostatnich sezonach. Mile widziany detal – pikowanie.

MADISON, BOCONCEPT

Wygodna sofa z funkcją spania. Zagłówki, siedzisko i podnóżki pozwalają się na niej w dzień relaksować, a sprężynowy materac zapewni komfortowy sen. Dostępna w wersji z elektrycznie regulowanym siedziskiem, zagłówkiem i podnóżkiem. 

Do kupienia: BoConcept, Gdynia. Cena: od 9.985 zł

CARLTON, BOCONCEPT

Loftowa elegancja. Gruba tapicerka i nogi typu płozy dodają jej dodatkowego "sznytu". Wybieraj spośród siedzisk o różnorodnym rozmiarze i kształcie, trzech opcji nóg i ponad 100 różnych rodzajów tkanin i skór.

Do kupienia: BoConcept, Gdynia. Cena: od 7.269 zł

WINDSOR, ARKETIPO

Ta sofa w całości została uszyta ręcznie. Nad jej projektem czuwał Manzoni e Tapinassi. Kolekcja dostępna w pięknej palecie aksamitów, a także w naturalnych skórach: gładkich, fakturowanych, nubukowych lub z połyskiem.

Do kupienia: Inter Style, Sopot. Cena: od 35.500 zł

 

REDONDO, MOROSO

Tradycja i oryginalność w jednym. Inspiracją dla projektantki Patricii Urquioli były amerykańskie samochody z lat 60. ubiegłego wieku, co zaowocowało ciekawą teksturą i opływowym kształtem sofy. Zdejmowalne obicie z tkaniny dostępne są w wielu kolorach.

Do kupienia: Mesmetric, Gdynia. Cena: od 26.460 zł

 

SOLATIUM, MAXALTO

Ekskluzywna, klasyczna sofa modułowa posiada 140 elementów sprawiających, iż z łatwością dopasuje się do wymagań użytkownika i potrzeb wnętrza. Sofa została zaprojektowana przez światowej sławy designera, Antonio Citterio.

Do kupienia: Inter Style, Sopot. Cena: 30.000 zł

 

MAYOR, &TRADITION

Klasyka wzornictwa. Nie bez powodu, to Mayor Sofa wygrała "Wallpapers Design Award 2013". Jej nazwa to nie przypadek. Sofa została zaprojektowana przez Arne Jacobsena w 1939 roku dla urzędu burmistrza w duńskim ratuszu Søllerød Rådhus.

Do kupienia: Designzoo, Sopot. Cena: od 23.717 zł

 

DR HAB. JAN SIKORA 

KOMENTARZ ARCHITEKTA

We wnętrzach czasem warto postawić na dozę szaleństwa i osobistej ekspresji. Takim działaniem jest na przykład zastosowanie oryginalnej kolorystki lub formy. W przypadku doboru sofy należy kierować się wyczuciem piękna - niezależnie czy ufamy instynktowi własnemu, sprzedawcy czy architekta wnętrz. Dziś bowiem sofy to jednostkowe dzieła sztuki - wykonane z niepowtarzalnych materiałów i unikalne w formie. Sofa powinna więc być albo "solistą", albo powinna się komponować z wnętrzem - prowadzić urokliwy dialog z pozostałymi elementami przestrzeni. Warto również spojrzeć na tapicerkę mebla jak na przedłużenie naszego ubrania i dobrać ją tak, by była miła dla naszego ciała i komponowała się z naszym stylem.