BAL Z SERCEM

Około 180 tys. zł udało się zebrać podczas charytatywnego „Balu z sercem”. Bal odbył się w Europejskim Centrum Solidarności, a zorganizowała go Fundacja Hospicyjna. Zebrana suma pozwoli na miesiąc opieki nad ok. 60 pacjentami hospicjum im. ks. Dutkiewicza w Gdańsku. 


Matylda Promień

Gdańskie hospicjum opiekuje się ponad 1000 osób rocznie. Działalność placówki prowadzona jest w trzech formach: Dom Hospicyjny to miejsce dla 32 osób z zaawansowaną chorobą nowotworową, Hospicjum Domowe dla Dzieci, opiekujące się 35 dziećmi oraz Hospicjum Domowe dla Dorosłych, w którym aktualnie znajduje się od 80 do 100 dorosłych pacjentów. 

I właśnie na pomoc tym ludziom zbierano pieniądze podczas siódmej już edycji „Balu z sercem”. Ponad 300 gości bawiło się w klimacie słynnych bali wiedeńskich. Tańcem przewodnim na parkiecie był walc, a w jego arkana wprowadziła gości para taneczna, Ewa Jeziorska i Mateusz Brzozowski. Na talerzach królowały austriackie przysmaki, a muzyczne wrażenia pielęgnowała muzyka Johanna Straussa, Josepha Haydna, czy Wolfganga Amadeusa Mozarta. 

Patronat honorowy nad balem objęli ambasador Republiki Austrii w Polsce - dr Thomas Buchsbaum oraz konsul honorowy Republiki Austrii w Gdańsku - Marek Kacprzak. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli pomorskiego biznesu, korpusu konsularnego, polityków, sportowców i artystów. Goście głęboko sięgali do kieszeni, biorąc udział zarówno w aukcji cichej, jak i w licytacji głośnej. 

Wśród licytowanych przedmiotów znalazła się m.in. statuetka podarowana Donaldowi Tuskowi przez wiceprezydent USA Joe Bidena, kolacja w Atelier Amaro w towarzystwie właściciela słynnej restauracji, skok spadochrony w tandemie w Aeroklub Gdański, piłka z podpisami reprezentacji Polski w piłkę nożną, bilety do loży prezydenckiej na koncert Roda Stewarda w gdańskiej Ergo Arenie, wizytę na planie filmowym "Na Wspólnej" i wiele innych.