MODA FAIR TRADE

Głodowe wynagrodzenia, praca dzieci, brak poszanowania praw człowieka i praw pracowniczych, a także zanieczyszczenie i degradacja środowiska – to problemy z jakimi zmagają się pracownice i pracownicy szyjący nasze ubrania. Na szczęście jest też druga strona przemysłu odzieżowego, dostrzegająca rolę społecznej odpowiedzialności biznesu i propagująca ideę Fair Trade, czyli sprawiedliwego handlu. Moda etyczna zakłada przede wszystkim produkcję własną albo szycie ubrań w szwalniach, które zapewniają pracownikom godne warunki pracy i godziwe wynagrodzenie. To również moda nie degradująca środowiska naturalnego. Firmy i produkty zgodne z filozofią Fair Trade znajdziemy także w Trójmieście. 


prestiz

 BUTY NATIVE FITZSIMMONS

Buty wykonane z superlekkich materiałów – pianki EVA i neoprenu. Lekka i nieprzemakalna pianka EVA to materiał, który nie chłonie zapachów. Podeszwa, również wykonana z pianki EVA o podwójnej grubości, absorbuje wstrząsy, jest elastyczna i nie przemęcza stóp. Wszystkie buty marki Native Shoes to produkty wegańskie, co oznacza, że do ich produkcji nie użyto żadnych materiałów pochodzenia zwierzęcego. 

Do kupienia: DaSea People, Gdynia,
ul. Abrahama 29. www.daseapeople.com

 

BLUZA QUIKSILVER 

Quiksilver jest znany ze swoich działań proekologicznych. W ofercie są dostępne linie odzieżowe, które zostały wykonane z ekologicznych materiałów. Producent kładzie nacisk, aby dostarczane do sklepów towary były pakowane w specjalne torby pochodzące z recyklingu. Firma swoje wzornictwo opiera na motywach roślinnych i zwierzęcych. Esencją marki dla młodych ludzi jest autentyczność, pasja, kreatywność i innowacyjność.

Do kupienia: Quiksilver, Gdynia CH Klif

 

KURTKA DAMSKA PATAGONIA

Kurtka Hi-Loft Down Hoody to odzież na porządne spadki temperatur. Zapewnia szczelną ochronę przed wiatrem. Legendarna marka Patagonia posiada certyfikat Bluesign® przyznawany firmom, które w trosce o zdrowie ludzi i środowisko naturalne standaryzują wszystkie etapy produkcji oraz ich efekt końcowy tak, by spełniał on określone normy dotyczące ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. 

Do kupienia: DaSea People, Gdynia, ul. Abrahama 29. www.daseapeople.com

 

SUKIENKA BY INSOMNIA

Sukienka na bazie bluzy z kapturem i bocznymi kieszeniami. Długi rękaw, kaptur oraz dół sukienki wykończone są ściągaczem. Kolekcje marki mającej korzenie w Sopocie inspirowane są skandynawską prostotą i tamtejszym zamiłowaniem do naturalności. Hasłem marki jest 100% Made in Poland. Produkcja materiałów, jaki i wszystkie etapy szycia odbywają się w Polsce. Tu powstają metki, torby, papier pakowy, katalogi i sesje zdjęciowe.

Do kupienia: By Insomnia, Gdańsk, ul. Pańska 3. Gdynia, ul. Świętojańska 104. Sopot, Krzywy Domek. www.byinsomnia.com

 

KOMBINEZON BY INSOMNIA

Zimowa wersja kombinezonu Charlize z lekko zwężanymi nogawkami zakończonymi ściągaczem. Wygodne kieszenie po bokach. Elastyczny, ciepły i wygodny, z przyjemnego materiału. Kombinezon to od kilku sezonów jeden z najmodniejszych i najbardziej praktycznych fasonów. Dzięki niemu z łatwością możemy stworzyć modną stylizację na co dzień, jak i na większe wyjście.

Do kupienia: By Insomnia, Gdańsk, ul. Pańska 3. Gdynia, ul. Świętojańska 104. Sopot, Krzywy Domek. www.byinsomnia.com