LOFT - PRZESTRZEŃ Z FANTAZJĄ

Na Zachodzie cieszą się kilkudziesięcioletnią popularnością. W Polsce dopiero teraz przeżywają swój rozkwit. Lofty, czyli mieszkania o dużej, otwartej i wysokiej przestrzeni, zaaranżowane w dawnych pomieszczeniach przemysłowych i ich nowoczesne odpowiedniki soft lofty, budowane od podstaw w nowoczesnych budynkach. Dlaczego warto w nich zamieszkać? I przede wszystkim – gdzie w Trójmieście?

Przewagą loftów i soft loftów nad tradycyjnymi apartamentami czy mieszkaniami jest duża, otwarta przestrzeń, bardzo wysokie stropy i dużo naturalnego światła. To wymarzone miejsce nie tylko dla artystów, ale i rodzin z dziećmi. Dwupoziomowe (często również z podwieszaną antresolą), nowoczesne i jednocześnie bardzo ustawne - takie są lofty XXI wieku. 

CENTRUM SZKLANE PRZESTRZENIE

To propozycja dla miłośników miejskiego życia. Przeszklone lofty są zlokalizowane w samym centrum Gdyni. Stąd wszędzie jest blisko. Kawa z przyjaciółką w miejskiej kawiarni, randka w kinie, oddech morskiej bryzy przy bulwarze, zakupowy maraton czy wieczorne tournée po okolicznych pubach. Wystarczy spacer, rower albo kilka przystanków komunikacji miejskiej. Sam budynek jest bardzo nowoczesny, z dużą ilością szklanych elewacji. Wewnątrz znajduje się przestronne patio dla mieszkańców, odgrodzone od zgiełku miasta. Poza kilkupokojowymi mieszkaniami, w sprzedaży są również studia i dwupoziomowe apartamenty typu soft loft. 

Zaprojektowane są w taki sposób, aby przy nowoczesnej architektonice, zachować ustawność typową dla klasycznych mieszkań. Tym, co zwraca szczególną uwagę są 5,5-metrowe przeszklenia, na wysokość całej ściany. Dzięki nim, do wewnątrz wpada dużo światła. Widok rozpościera się na malowniczą Gdynię. Do dyspozycji są lofty dwu, trzy i czteropokojowe o metrażach od 60 do 140 m kw. Inwestycja Centrum od developera BMC będzie gotowa do zamieszkania w drugim kwartale 2018 roku.

GDYNIA ZACHÓD ZIELONA ENKLAWA

W tym miejscu odetchniemy od zgiełku miasta. Poczujemy bliskość przyrody i więcej czasu poświęcimy na sport. Jednocześnie, nie odetniemy się całkowicie od cywilizacji, bowiem na terenie osiedli wchodzących w zakres czterech inwestycji (Sokółka Zielenisz, Patio Róży, Wiczlino – Ogród, Fort Forest) znajdziemy m.in. centra handlowe, punkty usługowe, przedszkola, szkoły i miejsca przeznaczone do rekreacji. 

Lofty na terenie inwestycji to dwukondygnacyjne apartamenty, z antresolą do indywidualnej aranżacji. Różnorodność metraży to ukłon zarówno w stronę singli, jak i rodzin z dziećmi. Ponadto, lofty są wyposażone w przestronne tarasy i balkony oraz duże przeszklenia z widokiem na zieloną okolicę. Inwestycja Gdynia Zachód od developera Hossa jest już w większości gotowa do zamieszkania. 

ART DECO I AWANPORT

Mieszkania i apartamenty w pierwszym etapie inwestycji Art Deco realizowanej przez AB Inwestor, rozeszły się w oka mgnieniu. Przyszedł czas na etap drugi, w którym do sprzedaży pozostały jeszcze trzy ostatnie apartamenty, w tym dwa dwupoziomowe lofty o powierzchni około 85 m kw. Na korzyść tej inwestycji przemawia atrakcyjne położenie w Gdyni Śródmieściu, skąd blisko do: Teatru Muzycznego i Urzędu Miasta oraz na ulicę Świętojańską, Kamienną Górę czy Bulwar Nadmorski. Architektura budynku nawiązuje do klasycznego nurtu art deco. 

Inną inwestycją realizowaną przez AB Inwestor, w której znajdziemy soft lofty jest Awanport. Ta propozycja spodoba się miłośnikom morskich pejzaży. Widok na Zatokę Gdańską to niezaprzeczalnie największy atut tej inwestycji. Poranna kawa z widokiem na nadmorski wschód słońca nie będzie już tylko marzeniem. Soft lofty z antresolą o powierzchni od 60 do 120 m kw. (łącznie z ogrodem zimowym) będą gotowe do zamieszkania na przełomie 2018/2019 roku.

BROWAR GDAŃSKI Z HISTORIĄ W TLE

W tym miejscu z pewnością można poczuć ducha czasu. To prawdziwa gratka dla miłośników historii. Dostępne lofty to pieczołowicie odrestaurowane przestrzenie w XIX-wiecznych budynkach dawnego browaru. Całość jest przygotowywana pod czujnym okiem konserwatora zabytków. Industrialne lofty o ponad trzymetrowej wysokości to pomieszczenia pełne światła i otwartych przestrzeni. Można je aranżować wedle uznania. 

Przyszłych mieszkańców zachwycą również: ceglana elewacja, industrialny design obiektów oraz zabytkowe wykończenia. Na terenie obiektu znajdzie się również miejsce na zielone tereny oraz ustronne spacerowe alejki. Lofty w Browarze Gdańskim od developera PB Górski będą gotowe do odbioru w trzecim kwartale 2018 roku.  

To nie wszystkie inwestycje z loftami w ofercie. Realnych kształtów zaczyna nabierać przeobrażenie w apartamentowiec z loftami niszczejącego budynku Fabryki Batycki w Gdańsku. W Gdyni zaś na terenach Dalmoru, w budynkach po dawnych chłodniach, inwestor zaplanował lofty zarówno mieszkaniowe, jak biurowe.