LOFT W GARNIZONIE

Połączenie wytwornej elegancji, wielkomiejskiego szyku i industrialnej stylistyki loftu – taki jest ponad stumetrowy apartament zlokalizowany na osiedlu Garnizon w Gdańsku. Wnętrze zaprojektowane zostało przez dr hab. Jana Sikorę z pracowni Sikora Wnętrza. 


prestiz

Od początku założeniem architekta i właścicieli mieszkania było wykreowanie trzech odrębnych stref. Podział jest bardzo wyraźnie zarysowany, co sprawia że strefy nie kolidują ze sobą. 

Salon, jadalnia i kuchnia to otwarta część dzienna, centrum życia towarzyskiego, miejsce, gdzie domownicy przyjmują swoich gości. Otwarta kuchnia pozwala na przygotowywanie posiłków, nie zaniedbując przy tym gości. Strefa prywatna przeznaczona jest tylko dla gospodarzy, a tworzy ją sypialnia połączona z salonem kąpielowym, przestronną garderobą i pokojem muzycznym. Część gościnna to miejsce, gdzie w komfortowych warunkach można przenocować gości lub rodzinę. Składa się ona z sypialni z pokojem kąpielowym. 

Czarne ściany, brązowe meble, ciemnoruda cegła na ścianach – wnętrze utrzymane jest w ciemnej kolorystyce, dzięki czemu podkreślony jest jego industrialny charakter, a sznyt elegancji wydobywany jest przez nastrojowe oświetlenie, które w ciemnych pomieszczeniach tworzy wyjątkowy klimat. Charakterystyczny dla loftów klimat tworzy też metalowa, podwieszona rama w strefie kuchennej. Dzięki temu domownicy zyskali oryginalny kącik barowy. 

Warto też zwrócić uwagę na plakaty koncertowe z autografami ulubionych muzyków, a także oryginalne wzmacniacze gitarowe legendarnej marki Marshall. To ukłon w stronę muzycznych pasji właścicieli. Innym charakterystycznym elementem tego wnętrza jest kolorowy witraż autorstwa amerykańskiego artysty popartowego – Roya Lichtensteina. Został zamontowany na stalowej spawanej konstrukcji tuż pod sufitem i świetnie wpasował się w loftową przestrzeń.