PIĘKNE DŁONIE REWITALIZACJA OD PODSTAW

Dłonie to bardzo delikatna część ciała, nieustannie narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Co zrobić, aby były delikatne jak aksamit?

Jest kilka dobrych sposobów na ich rewitalizację. Zaczynając od peelingów i masek odżywczych, poprzez parafinę kosmetyczną, na laserach kończąc. Wybór odpowiedniej metody zależy od stanu skóry. Im bardziej zniszczona, tym więcej wysiłku musimy włożyć w jej odbudowę.  

- Zima to szczególnie nieprzyjemny czas dla naszych dłoni. Nieodpowiednio chronione przed mrozem, stają się wrażliwe, przesuszone i popękane, co może powodować dyskomfort.  Ponadto, pomarszczona skóra nie wygląda dobrze i postarza nas wizualnie. W tym okresie warto szczególnie zadbać o tę delikatną część ciała – mówi Marta Dworak, marketing manager w Quadrille Conference & Spa

W Quadrille Conference & Spa możemy skorzystać z silniejszych zabiegów o nazwach: Zaffiro oraz Surgen. Dzięki nim, skóra naszych dłoni będzie jędrna i elastyczna. Zaffiro zlikwiduje bruzdy i odbuduje kolagen w warstwach podskórnych. Z kolei Surgen należy stosować w celu głębokiej odbudowy struktury skórnej. Zapewni nam efekt mini liftingu, usuwając jednocześnie przebarwienia. 

Przebarwienia to problem, który dotyka 30 proc. kobiet po trzydziestym roku życia i 90 proc. po pięćdziesiątym. Powstają wtedy, gdy nasza skóra nadmiernie produkuje melaninę. W efekcie, nasze dłonie są pokryte ciemnymi, nieestetycznymi plamkami. Można jednak sobie z tym poradzić, np. za pomocą lasera RevLite SI Q-Switch. 

- To najnowsza generacja laserów, dysponująca czterema długościami fal. Za jego pomocą usuniemy wszelkie niedoskonałości skóry, np. zmiany pigmentacyjne na dłoniach, uszkodzenia posłoneczne i drobne zmarszczki – mówi dr Paweł Kubik, właściciel Centrum Medycznego dr Kubik w Gdyni. 

Podczas zabiegu odczujemy niewielkie pieczenie, które można zminimalizować za pomocą nawiewu zimnego powietrza. Laser bardzo szybko i precyzyjnie rozbije, a następnie zlikwiduje nadmierny barwnik. Do trzech dni po zabiegu, dłonie mogą być zaczerwienione. Efekty zobaczymy już po pierwszej sesji. Koloryt będzie wyrównany, a skóra gładka i odmłodzona. W przypadku nawracających przebarwień, warto wykonać od 4 do 6 zabiegów. 

Gdy zauważymy, że skóra naszych dłoni zaczyna robić się wiotka, ratunkiem będzie zabieg Golden Touch, polecany przez dr Kubika. Za pomocą technologii SmartXide2, która jest połączeniem lasera frakcyjnego i fali radiowej – pobudzimy skórę do samodzielnej regeneracji. Zabieg polega na równomiernym wykonaniu termicznych mikrouszkodzeń, co powoduje stymulacje kolagenu, przebudowując jednocześnie strukturę skóry. 

Ponadto, fale radiowe podgrzewają jej głębsze warstwy, remodelując włókna kolagenowe. Zabieg trwa kilkanaście minut. Do 48 godzin po zabiegu może utrzymywać się na skórze delikatny obrzęk. Gdy opuchlizna zejdzie, zobaczymy znaczną poprawę jędrności skóry. Będzie odświeżona i wygładzona.  

Z kolei w gdańskim salonie Petite Perle możemy wykonać popularny i polecany przez klientki zabieg laserem frakcyjnym Emerge. Mikrowiązka światła laserowego usunie nieestetyczne przebarwienia, zredukuje zmarszczki, poprawi jędrność skóry i zredukuje drobne blizny. Zabieg polega na uszkadzaniu wybranych obszarów skóry właściwej. 

Skóra w ten sposób zostaje pobudzona do regeneracji. Na miejscu uszkodzonych tkanek pojawią się nowe. Sam zabieg trwa maksymalnie pół godziny i jest prawie bezbolesny. Po nim, skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta przez kilka godzin, a jeżeli pojawią się niewielkie strupki, znikną po tygodniu. 

Nie możemy jednak zapomnieć o detalach. Piękne dłonie to nie tylko jędrna i młoda skóra, ale również zadbana płytka paznokcia. W tym celu warto skorzystać z manicure japońskiego, który możemy wykonać w salonie Petit Perle. Zabieg polega na wcieraniu pasty z minerałami w płytkę paznokciową. Po takim zabiegu, nasze paznokcie odwdzięczą się lśniącą i odżywioną płytką. 

Popularnym sposobem szybkiej regeneracji skóry dłoni jest parafina kosmetyczna. Ten niezwykle przyjemny zabieg wykonamy w Atelier de Beaute mieszczącym się w gdańskiej Alchemii. Jego efekty zobaczymy tuż po wyjściu z salonu. Skóra będzie jędrna, miękka i gładka. Dla podtrzymania efektu, warto stosować parafinę regularnie, np. raz w miesiącu. 

I na koniec zaglądamy jeszcze do Salonu Sopot. Tutaj polecamy bardzo popularny i skuteczny zabieg Manicure SPA. Kosmetyczka zafunduje naszym dłoniom peeling, potem zaś nałoży na nie maskę bogatą w składniki odżywcze, a na koniec pobudzi krążenie specjalistycznym masażem. Po takim zabiegu różnice zauważymy od razu.

76
01/2017

Uwielbiany przez kibiców. Autorytet dla zawodników. Doceniany przez działaczy. Pożądany przez sponsorów.