KRIOLIPOLIZA - Przełom w modelowaniu sylwetki

Wiele osób zastanawia się jak może skutecznie wymodelować swoją sylwetkę i usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej w niechcianych miejscach. W branży kosmetologii i medycyny estetycznej dostępnych jest wiele rozwiązań, warto jednak zwrócić uwagę na przełomową metodę wymrażania komórek tłuszczowych jaką jest kriolipoliza. O tej metodzie opowiada Prestiżowi Katarzyna Rokita – Ładwikowska, kosmetolog z salonu Jacques Andre hair&spa w Gdańsku


Matylda Promień

Pani Katarzyno, dlaczego akurat Kriolipoliza?

Jest dużo sposobów na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej, a przełomowa technologia CoolTech należy dziś do jednej z najskuteczniejszych. Zabieg jest nieinwazyjny i zalicza się do bezbolesnych. Jest to bardzo dobra alternatywa dla liposukcji, gdyż nie pozostawia blizn i nadmiaru skóry. Kriolipoliza medyczna pozwala na precyzyjne modelowanie sylwetki na wybranych partiach ciała.

Na czym w takim razie polega zabieg?

Przed zabiegiem dokonywany jest pomiar tkanki tłuszczowej. Na tej podstawie dobierane są indywidualne parametry zabiegu. W skutek dużej wrażliwości komórek tłuszczowych na zimno, następuje precyzyjne ich uszkodzenie podczas zamrażania, które nie dotyczy skóry właściwej i naskórka. Po zabiegu martwe komórki tłuszczowe (adipocyty) są uwalniane do układu limfatycznego, a następnie metabolizowane i usuwane w naturalnym procesie fizjologicznym.

Jakich efektów może spodziewać się klientka po kriolipolizie?

Rezultaty widoczne są już po kilku tygodniach od pierwszego zabiegu. Po jednej wizycie klientka powinna już zauważyć dużą różnicę. To, jakie efekty uzyskamy, jest uzależnione od ilości i rozmieszczenia tkanki tłuszczowej oraz partii ciała, którą chcemy wymodelować. Największy efekt jaki osiągnęła nasza klientka, to utrata 11 cm w obwodzie w okolicy brzucha, już po pierwszym zabiegu. Znane mi są jednak jeszcze lepsze rezultaty. Średnia wacha się w przedziale 5-8 cm. W tej samej partii ciała, możemy wykonać maksymalnie trzy zabiegi. Warto również zauważyć, iż efekty zabiegu są trwałe.

Co to oznacza, że efekty zabiegu są trwałe? 

Wynika to z fizjologii i anatomii ciała człowieka.
Komórki tłuszczowe tworzą się głównie do trzeciego roku życia. W późniejszych latach rozrastają się one i kurczą w skutek wahania wagi. Jeżeli zmniejszymy więc ilość adipocytów za pomocą kriolipolizy na wybranej partii ciała, to nawet kiedy przestaniemy dbać o dietę, w miejscu pozabiegowym będzie to najmniej zauważalne. Dlatego uznaje się, że efekty po tym zabiegu są trwałe.

Czy zabieg ten polecany jest tylko osobom otyłym?

Absolutnie nie. Polecam go wszystkim osobom, które pragną raz na zawszę pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, ud, bryczesów, boczków i innych. Specjalną głowicą możemy usunąć również nadmiar tłuszczu z podbródka, eliminując tak zwaną „drugą brodę”. Jest on świetnym rozwiązaniem dla osób o przeciętnej budowie ciała, które w prosty sposób mogą wymodelować swoją sylwetkę, bez restrykcyjnych diet i ćwiczeń.

Na co powinno się zwrócić uwagę wybierając się na zabieg kriolipolizy?

Na rynku znajduje się wiele gabinetów oferujących zabieg ponad nazwą „kriolipoliza”. Należy zwrócić uwagę, że aby osiągnąć zadowalający efekt, sprzęt musi posiadać atest medyczny, a nie być tylko urządzeniem kosmetycznym. Wyłącznie zabieg atestowanym urządzeniem gwarantuje bezpieczeństwo. Dodatkowym atutem sprzętu na jakim pracuję, jest specjalna, jednorazowa membrana, która pomimo bardzo niskiej temperatury zabezpiecza pozostałe tkanki przed odmrożeniem. Słyszałam o przypadkach owijania obszaru zabiegowego w folię stretchową, zamiast specjalistycznej membrany. Taka praktyka jest niedopuszczalna i wysoce niebezpieczna dla zdrowia. Na rynku jest wiele urządzeń, które posiadają różne parametry, takie jak temperatura i czas trwania zabiegu. Najlepsze efekty osiąga się przy niezmiennej przez cały zabieg temperaturze -8°C i czasie 70 min na jedną partię ciała. 

Jakie są najważniejsze wskazania po zabiegu?

Kriolipoliza wywołuje kontrolowany stan zapalny w obszarze zabiegowym, więc nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych. W celu przyspieszenia wydalania martwych adipocytów zalecamy picie minimum 2 litrów wody dziennie. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu należy unikać alkoholu i ciężkostrawnych posiłków, które obciążają wątrobę.
Należy pamiętać, zabieg kosmetyczny, czy nawet medyczny nie może być traktowany jako substytut zdrowego stylu życia. Łącząc aktywność fizyczną z racjonalną dietą i zabiegami modelującymi nie tylko korzystnie wpłyniemy na wygląd naszej sylwetki, ale także na ogólne dobre samopoczucie i stan zdrowia.