Nowe połączenia z gdańska

Amsterdam, Neapol, Grenoble, Växjö, Bergen, Belfast, Newcastle – to najbardziej atrakcyjne kierunki w nowym rozkładzie lotów z lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Linie lotnicze walczą o pasażerów oferując również atrakcyjne ceny. 

​​​​​​​


prestiz

Możliwość lotu do Grenoble ucieszy przede wszystkim miłośników zimowych szaleństw. Wokół tego miasta ulokowanych jest mnóstwo narciarskich ośrodków oferujących setki kilometrów tras dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Połączenie z Grenoble działa od 14 stycznia do 25 marca. Samoloty linii Wizz Air wylatują w każdą sobotę, start z Gdańska o gdz. 18:40, a z Grenoble o 21:45.

Zwiększa się również siatka połączeń ze Skandynawią. Od 29 marca SAS trzy razy w tygodniu (pon., wt., pt.) polecimy z Gdańska do norweskiego Bergen. Skandynawski przewoźnik zwiększa też częstotliwość lotów do Kopenhagi – od poniedziałku do piątku 5 razy dziennie, w soboty dwa połączenia, a w niedzielę aż trzy. 

Mocną ofertę przygotował też Ryanair. Od kwietnia do października, dwa razy w tygodniu (czw., nd.) polecimy do szwedzkiego Växjö. W zimowym rozkładzie Ryanair pojawiły się też nowe połączenia na Wyspy Brytyjskie - do Belfastu i Newcastle. Irlandzki przewoźnik utrzymał też bardzo popularne loty na Maltę.

Kibiców piłkarskich bardziej powinno ucieszyć połączenie do Neapolu, dzięki któremu łatwiejsze będzie zobaczenie na żywo asów reprezentacji Polski, Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego, którzy są gwiazdami słynnego Napoli. Podróż będzie możliwa od 30 marca (pon., czw.), a ceny biletów zaczynają się od 179 zł w obie strony.

Ostatnią istotną zmianą w rozkładzie z lotniska w Rębiechowie jest połączenie z Amsterdamem. KLM uruchomi je od 15 maja, a ceny zaczynają się od 436 zł w dwie strony. Połączenie będzie obsługiwane Embraerami 190 należącymi do linii KLM Cityhopper. Maszyny te oferują miejsca dla 100 pasażerów. Rejsy będą wykonywane codziennie.