KARTA DO KULTURY

Czytasz książki? Interesuje Cię teatr, muzyka, sztuka? Jeśli tak to od 1 stycznia możesz korzystać z Metropolitalnej Karty do Kultury. To wyjątkowa karta biblioteczna oferująca również zniżki na koncerty, przedstawienia, wystawy, do kawiarni, do kina, a nawet na różnego rodzaju kursy. 


Matylda Promień

Jedna karta do wszystkich bibliotek biorących udział w projekcie to duże ułatwienie dla mieszkańców. To również ważny krok w integracji Trójmiasta. To także promocja czytelnictwa i wydarzeń kulturalnych. Metropolitalną Kartę do Kultury można wyrobić sobie w bibliotekach publicznych w Gdańsku, Sopocie i Gdyni, ale też dziewięciu innych miejscowościach: Rumi, Redzie, Wejherowie, Trąbkach Wielkich, Bolszewie, Pucku, Luzinie, Bobowie i w Starogardzie Gdańskim. Koszt wyrobienia karty wynosi 1 zł. 

Dzięki karcie nie tylko łatwiej będziemy wypożyczać książki, ale też uzyskamy szereg rabatów, m.in. 15 procent zniżki na kursy językowe w British School i empik School, zniżki do Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, Europejskiego Centrum Solidarności, Galerii Miejskiej, Centrum Hevelianum, czy niższe ceny w wielu lokalach gastronomicznych.