Gwiazdy zagrały w Amber Cup

Piłkarze Lechii Gdańsk wygrali halowy turniej Amber Cup 2017 rozegrany w Ergo Arenie. Gdańszczanie w finale, po rzutach karnych pokonali Śląsk Wrocław. W hali zaprezentowali się nie tylko znakomici piłkarze na co dzień grający na boiskach ekstraklasy, ale też gwiazdy filmu i telewizji. 


Matylda Promień

Sportowych emocji nie zabrakło. Na halowym boisku, oprócz Lechii i Śląska, kibicom zaprezentowały się drużyny Stomilu Olsztyn, Chojniczanki, reprezentacji Polski w piłce plażowej oraz Fabryki Futbolu złożonej z piłkarzy grających na co dzień w różnych klubach. 

Do finału, zgodnie z oczekiwaniami doszły dwa kluby z Ekstrklasy. Lechia szybko objęła prowadzenie po golu Sławomira Peszki, ale w przeciągu jednej minuty padły kolejne 3 bramki i na tablicy był wynik 2:2. W końcówce biało – zieloni ponownie wyszli na prowadzenie, ale na 30 sekund przed końcowym gwizdkiem dali sobie strzelić gola. Do rozstrzygnięcia potrzebny był więc konkurs jedenastek. W karnych 6:5 wygrali gdańszczanie. 

Wiele radości i emocji kibicom dostarczył też mecz pokazowy, w którym Przyjaciele Amber Cup wygrali 4:2 z reprezentacją artystów polskich. Na boisku pojawili się m.in. Bilguun Ariunbaatar, Rafał Maserak, Piotr Świerczewski, Radosław Michalski, Liber, Maciej "Gleba" Florek, Antoni Królikowski i reprezentant Polski Kamil Wilczek, który był ambasadorem turnieju Amber Cup.