PERFUMERIA COCO - ZAPACH NA ZIMĘ

Zima to okres radykalnych zmian nie tylko w garderobie. Zmienia się także to co niewidoczne, ale wyczuwalne. Zapach. Świeże cytrusowo i kwiatowe aromaty utożsamiane ze słońcem odkładamy do szuflady i zastępujemy je dużo bardziej wyrazistymi zimowymi zapachami. O tym jak dobrać perfumy do pory roku, osobowości, nastroju i okazji wiedzą najlepiej w perfumerii Coco w Gdańsku.


Matylda Promień

Wiele osób wybiera jeden zapach na cały rok, tymczasem – jak przekonują eksperci – warto dobierać perfumy do pory roku. Perfumy nie służą bowiem tylko do tego, by ładnie pachnieć, ale też mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie, potrafią przywołać miłe wspomnienia, pozytywnie też wpływają na kształtowanie pewności siebie i świadomości własnej wartości. 

Perfumy na zimę mają swoje specjalne zadanie. Podczas gdy zadaniem letnich zapachów jest dodawanie nam orzeźwienia, zimowe kompozycje powinny otulać nas ciepłem. Dzięki nim mróz nie powinien być straszny. 

- Perfumy na zimę to zapachy cięższe, w których dominuje piżmo, jaśmin, korzenne przyprawy i drzewne nuty.  Dobrze sprawdzą się również kompozycje o zapachu goździków, czekolady, paczuli. Dobrze jest znać swoją ulubioną kategorię zapachów, co pozwoli wyodrębnić grupę perfum i dokonać trafnego wyboru. W Coco dobierzemy perfumy nie tylko odpowiednie do zimowej pory roku, ale też do osobowości – mówi Michał Laskowski, właściciel perfumerii Coco

Wielu ludzi, a kobiety w szczególności, do kwestii zapachu podchodzi jak do ubioru, który z jednej strony podkreśla ich charakter, a z drugiej - ma zasadniczy wpływ na nastrój i pewność siebie, określa naszą osobowość i w dużej mierze decyduje o tym, czy w oczach innych jesteśmy atrakcyjni.  

- Perfumy powinny współgrać z charakterem osoby, która je używa. To one wysyłają swoisty komunikat w świat i mówią wiele o człowieku – jestem optymistką, mam pogodną naturę, jestem wrażliwa i romantyczna. A może sentymentalna? Perfumy informują także, że jesteśmy pewni siebie, a nawet, że mamy ochotę na flirt  – wszystko to można podkreślić zapachem, jak i również odczytać dzięki zapachowi – mówi Michał Laskowski.

Jakie perfumy pasują do jakiego charakteru? Świeże, kwiatowe nuty są niezwykle czarujące i na pewno zadowolą ekstrawertyczki i silne osobowości. Orientalne zapachy z intensywnymi nutami podobają się zwykle kobietom tajemniczym i wrażliwym. Nuty pudrowe pasują do kobiet uczuciowych. Kwiatowo - owocowe zapachy podobają się optymistkom, które lubią przewodzić grupie. Perfumy szyprowe pasują natomiast do ambitnych kobiet o silnym charakterze.

Perfumy powinny też pachnieć stosownie do okoliczności, nie powinny być zbyt intensywne, ale też zbyt słabe. Ich zapach powinien idealnie łączyć się z zapachem ciała. Dlatego wybór odpowiednich perfum jest tak ważny. I dlatego warto kupować je w miejscach, w których można liczyć na profesjonalną poradę, gdzie wybór jest szeroki i ceny atrakcyjne. 

Takim miejscem jest perfumeria Coco w Gdańsku przy ul. Szerokiej 44/45. Czym różni się ona od dużych, sieciowych perfumerii? Przede wszystkim cenami perfum. Nieduże perfumerie, takie jak Coco, nie muszą płacić wysokich czynszów za wynajem lokali w galeriach handlowych, nie wydają też olbrzymich pieniędzy na globalny marketing. Bardzo dużo perfum sprzedają też przez internet, co pozwala na dużo większe zamówienia u dostawców. To wszystko przekłada się na dużo niższe ceny perfum niż w sieciowych perfumeriach. 

Nie ma też obaw co do jakości. Perfumeria Coco korzysta bowiem z tych samych dostawców co inni. O wysokiej jakości perfumów i obsługi świadczy długoletnia obecność na rynku, stały wzrost sprzedaży zarówno poprzez sklep internetowy www.cocoperfumy.pl, jak i w sklepie stacjonarnym, a także maksymalne oceny internautów na tak renomowanych portalach opinii jak opineo.pl, trustedshops.pl, czy ceneo.pl.