MUZYKA Z WIEDŹMINA NA ŻYWO

Zespół Percival, współtwórca ścieżki dźwiękowej do znanej na całym świecie i kultowej gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, zaprezentuje utwory w ich oryginalnej wersji podczas niepowtarzalnego show w Teatrze Szekspirowskim. 


Matylda Promień

Koncert wzbogacony o oprawę̨ graficzną to niezwykła gratka dla graczy i fanów sagi Sapkowskiego oraz wszystkich koneserów muzyki folkowej, inspirowanej historią, kulturą i dawnymi wierzeniami Słowian! Pozwoli słuchaczom przenieść́ się w pogranicze świata fantasty, średniowiecza, wypraw Wikingów i walecznych wojów. 

Podczas wyjątkowego koncertu będzie można usłyszeć́ utwory wykorzystane w ścieżce dźwiękowej, w ich oryginalnej wersji, które zespół współtworzył specjalnie dla celów gry. Członkowie zespołu podczas występu są̨ ubrani w piękne, kolorowe stroje będące rekonstrukcją odzieży z okresu wczesnego średniowiecza. Repertuar jest wykonywany na dawnych instrumentach, których bardzo charakterystyczne brzmienie okrasza ścieżkę̨ do gry. Całość oprawiona jest wizualizacjami z gry “Wiedźmin 3: Dziki Gon”!

Percival Schuttenbach to zespół, który działa na scenie folk-metalowej już od lat 90-tych. Od początku swojej kariery grupa ta grała muzykę bardzo oryginalną, podążała własną ścieżką. Zespół w ciągu wielu lat swojej działalności zmieniał wykonywaną przez siebie muzykę, choć zawsze miał swój unikalny, łatwo rozpoznawalny styl. Udane eksperymenty z folkiem, klasyką i rockiem progresywnym zostały pozytywnie dostrzeżone i docenione w fachowej prasie polskiej i zagranicznej.