NOWY MODEL NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNYCH W SERCU AKADEMICKIEGO GDAŃSKA

Nowoczesne, funkcjonalne i położone w doskonałej lokalizacji. Nowy trend na rynku nieruchomości pod wynajem sprawdził się na rynku brytyjskim i obecnie stanowi już 10% całości zaplecza mieszkalnego dla studentów. Model ten wciąż przyciąga zainteresowanie inwestorów i deweloperów w Wielkiej Brytanii, a wkrótce pojawi się także w Trójmieście. W sąsiedztwie Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Medycznego ma powstać 60 gotowych do wprowadzenia mikroapartamentów. 

Rosnący popyt na mieszkania pod wynajem i zwiększające się oczekiwania studentów w ośrodkach akademickich wymuszają na rynku nieruchomości nowe rozwiązania. Choć  mikroapartamenty cechuje niewielki metraż, wykończenie inwestycji „pod klucz” spełnia wszystkie funkcje pełnowymiarowego mieszkania. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom projektowym dostępna przestrzeń jest maksymalnie wykorzystana. 

Komfort i wygoda

Gdański Harward obejmuje modernizację byłego akademika w nowoczesne mikroapartamenty. Obejmuje 60 mikroapartamentów o powierzchniach od 12m² do 23m². Współczesna architektura, połączona z zabytkowymi elementami wystroju, oferuje wyjątkową przestrzeń i praktyczne rozwiązania. Nowoczesne wyposażenie wnętrz zapewnia maksimum wygody, prywatności i bezpieczeństwa. 

We wszystkich mikroapartamentach zaprojektowano wentylację, eleganckie i duże okna w stylu skandynawskim. Jasne, rozświetlone wnętrza, nawiązujące do chłodnej klimatycznie Północy, sprzyjają stworzeniu warunków spójnych z architekturą przybywających studiować tu medycynę Szwedów. 

Wspólna część Gdańskiego Harwardu zostanie dodatkowo wyposażona w pralnię, zewnętrzne patio kawowe oraz miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów. Lokalizacja  zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich atrakcji Gdańska i wygodny dojazd do centrów handlowych, restauracji, czy klubów. Liczne ścieżki rowerowe, obiekty sportowe i tereny zielone sprzyjają rekreacji i odpoczynkowi na łonie natury. 

Sposób na inwestycję kapitału

Zakup niewielkich metrażowo apartamentów to doskonała lokata kapitału zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych inwestorów. Najem, oparty na krótko i długoterminowych umowach najmu, tego sektora inwestycji, zapewnia płynność finansową i podnosi jej rentowność. 

Atrakcyjność obiektu i bezpieczna lokata kapitału gwarantują stopę zwrotu z inwestycji w wysokości min. 7% w skali roku, a w przypadku zwrotu z inwestycji powyższej wartości 7% – dodatkowe 50%  z nadwyżki. 

Dla studentów i turystów

Decyzja o warunkach zabudowy daje możliwość wyodrębnienia oddzielnych lokali użytkowych z księgami wieczystymi. Z tego powodu mikroapartamenty realizowane są w wariancie lokali usługowych spełniając tę funkcję zarówno w roku akademickim – w postaci długoterminowego najmu dla studentów, jak i latem – jako alternatywa dla odwiedzających Gdańsk turystów przez najem dobowy. 

- Dodatkowym atutem inwestycji jest doskonała lokalizacja Gdańskiego Harwardu. Jest to niewątpliwie pierwszy prestiżowy prywatny akademik w Polsce, który wyróżnia się zachowaniem tradycji i luksusu, a sam charakter obiektu pozwala estymować zainteresowanie studentów zagranicznych wyborem tego miejsca – mówi Robert Jaś, ekspert rynku nieruchomości komercyjnych i wiceprezes Metropolitan Investment. 

Rozwiązania zza oceanu

Idea mikroapartamentów pojawiła się początkowo w Stanach Zjednoczonych, by następnie zyskać na popularności w Europie. Trend dotarł także do Polski i podbija rynek nieruchomości. Przestrzeń lokali, choć niewielka, zapewnia maksymalny komfort. Przy współczesnym, szybkim tempie życia, dostęp do bogatej infrastruktury i funkcjonalne rozwiązania architektoniczne to dobra propozycja na zakup pod wynajem.

Trójmiasto staje się coraz bardziej atrakcyjną metropolią i dużym ośrodkiem akademickim. Rocznie przybywa tu około 30 tysięcy studentów z Polski i zagranicy. Trend ten ma odzwierciedlenie w preferencjach na rynku nieruchomości pod wynajem. Łatwy dostęp do oferowanych przez miasto rozrywek, bliskość komunikacji miejskiej i awangardowy styl inwestycji sprawia, że młodzi ludzie coraz chętniej decydują się na wynajem mikroapartamentów.