APARTAMENT INSPIROWANY WŁOSKIMI LOFTAMI

Efektowny apartament typu open space o powierzchni 141,5 m² w Gdańsku to jedna z najnowszych realizacji pracowni Luxury Design Iwona Jaworska. W nowoczesnym wnętrzu przeplatają się elementy industrialne
i klasyczne.


prestiz

Surowe, betonowe sufity w zestawieniu z bielą ścian, podświetlanym szkłem, naturalne drewno oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne inspirowane są współczesną estetyką włoskich loftów. Drewno, biel, odcienie beżu i czarne akcenty konsekwentnie pojawiające się we wszystkich pomieszczeniach, tworzą bardzo spójną, harmonijną przestrzeń. 

W przestrzeni salonu dominuje industrialne oświetlenie oraz ciepła, beżowa kolorystyka. Centralnym elementem tej przestrzeni jest projektor i ekran, serce zaś jest wyspa, która z jednej strony umożliwia przygotowanie posiłków, z drugiej staje się miejscem spotkań. Za nią zaprojektowana została przeszklona, transparentna, kuchnia. 

Aby sprostać oczekiwaniom klientów, w projekcie wykorzystano najwyższej klasy materiały wykończeniowe, włoskie produkty wyposażenia wnętrz oraz system inteligentnego domu KNX. Ta nowoczesna technologia umożliwiła synchronizację klimatyzacji, wentylacji, ogrzewania, oświetlenia, rolet, zasłon, multiroomu muzycznego, kina domowego, telewizji ukrytej w lustrze łazienkowym oraz zabudowy meblowej. 

Włoskie wzornictwo, starannie dobrane wykończenia ścian tworzą bardzo wyrafinowaną kompozycję. Drewno, len i beton dopełniają wnętrze i nadają mu przytulny charakter. W tej minimalistycznej formie kryje się wiele ciekawych rozwiązań technologicznych: takich jak zsynchronizowany
z systemem KNX podnoszony automatycznie bar czy wysuwany ekran. 

Strefa prywatna została oddzielona
od pozostałej części mieszkania. Składa się z łazienki, sypialni oraz garderoby. Pomieszczenia przenikają się więc aby zachować harmonię, w tej przestrzeni, wykorzystano konsekwentnie materiały takie jak naturalne drewno, szkło, kontrast bieli i czerni oraz delikatne tkaniny.

arch. IWONA JAWORSKA

Luxury Design to zespół ludzi, dla których projektowanie to życiowa pasja i powołanie. W naszym biurze powstają wnętrza luksusowe, nieszablonowe i absolutnie wyjątkowe. Dzięki wiedzy i doświadczeniu w realizacji unikalnych projektów biuro Luxury Design jest w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. 

Zajmujemy się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych i publicznych,
tj. mieszkania, apartamenty, rezydencje, biura, hotele, restauracje, spa i gabinety lekarskie. Projektujemy wnętrza, które są zgodne z preferencjami naszych klientów, niezależnie od tego, czy jest to styl industrialny, nowoczesny, rustykalny, czy też klasyczny.

Oferujemy fachowe doradztwo w wyborze materiałów wykończeniowych oraz mebli. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi firmami, co minimalizuje ryzyko wystąpienia problemów podczas realizacji projektu. Tworzymy z pasją, na bieżąco śledzimy trendy, bierzemy udział w najważniejszych targach designu na świecie, umiejętnie łączymy styl, funkcjonalność i nowe technologie.

75
12/2016

Filolog, radiowiec, kiedyś pan z marketingu, teraz dzień po dniu w TVN24 i osobiście w Radiu Gdańsk. Pracuje w Warszawie, mieszka w Gdyni, bo bez morza nie może. Ma 40 lat i lubi swoje zmarszczki.