BMW X3 PREMIUM SELECTION - PEWNE AUTO W ŚWIETNEJ CENIE!

Śladowy przebieg, bieżący rok produkcji, bardzo dobre wyposażenie i cena w gdańskim salonie BMW Bawaria Motors jak za bazowy model. Gdzie w takiej sytuacji szukać przysłowiowego haczyka? W tym, że prezentowany egzemplarz, rozchwytywanego przez klientów SUV’a marki BMW, jest autem używanym i pochodzi z programu Premium Selection. 

Zacznijmy więc od konkretnych liczb. Zamówienie w salonie Bawaria Motors egzemplarza takiego jak prezentowany w tym tekście wiąże się z wydatkiem 235 493 zł i mniej więcej półrocznym oczekiwaniem na jego dostarczenie do dealera. Auto w bazowej wersji kosztuje 171 200 zł a jego opcjonalne wyposażenie jest warte 64 293 zł. Wybierając egzemplarz z programu Premium Selection zaoszczędzić można 55 593 zł, bowiem zaprezentowany samochód mający nieco ponad 17 tys. km przebiegu, kosztuje w salonie Bawaria Motors Gdańsk 179 900 zł.

CZY WARTO?  

Samochody BMW Premium spełniają najwyższe standardy – zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym, wewnątrz i na zewnątrz. Wszystkie samochody BMW Premium Selection przeszły pomyślnie gruntowną kontrolę i spełniają w 100 procentach wszystkie dokładnie określone standardy produktu. To usprawiedliwia minimalnie wyższą cenę takich aut w stosunku do ich odpowiedników sprzedawanych przez nie zawsze uczciwych handlarzy z komisów samochodowych. 

Istnieje również możliwość zamówienia odpowiedniego modelu wg specyfikacji klienta. Równocześnie też oferuje klientowi dostęp do sprawdzonego samochodu "od ręki", podczas gdy na samochód fabrycznie nowy zawsze trzeba poczekać. Przebieg, który najczęściej nie przekracza średniorocznego użycia (20 000 km) w przypadku samochodów takiej klasy jak BMW w żaden sposób nie jest w stanie oddziaływać na eksploatacyjne zużycie wnętrza samochodu. 

X3 – POZNAJ GO BLIŻEJ 

X3 to typowy przedstawiciel gatunku SUV. Jak każdy model od bawarskiego producenta, również X3 nie ma się czego wstydzić w kwestii właściwości jezdnych. 2-litrowa, wysokoprężna jednostka napędowa dostarcza kierowcy aż 190 KM i 400 Nm, które sprawnie napędzają ważący ponad 1800 kilogramów pojazd. Pierwsze 100 km/h X3 20d osiąga po 8.1 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 210 km/h. Średnie zużycie paliwa przy normalnej eksploatacji oscyluje w okolicy 8.5 l ON na 100 km.  

A JAK JEŹDZI? 

Piekielnie skutecznie! Szerokie nadwozie, precyzyjny układ kierowniczy oraz sztywne zawieszenie zapewniają mu pewne trzymanie się drogi, a prześwit jest doskonałym kompromisem pomiędzy możliwościami zjazdu z utartych szlaków, a szybką jazdą w zakrętach. Napęd xDrive sprawnie żongluje mocą pomiędzy przednią i tylną osią wyprowadzając samochód „na prostą”, a kierowcy nie niepokoi nerwowym szarpaniem świadczącym o utracie trakcji. Zawieszenie X3 dobrze tłumi nierówności, karoseria nie męczy słuchu nadmiernym hałasem szumów opływowych. Nie zawiedzie się również ten, kto spodziewa się komfortu i luksusu wewnątrz. 

Wybór używanych samochodów z programu Premium Selction jest bardzo duży, ale wraz ze zbliżającym się końcem roku może szybko się zmieniać z racji dużego zainteresowania klientów popularnymi „wyprzedażami rocznika”. Warto więc odwiedzić salon Bawaria Motors w Gdańsku by znaleźć dla siebie perfekcyjny samochód w atrakcyjnej cenie.