intuo - DEWELOPER DLA WYMAGAJĄCYCH

Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces – te słowa wypowiedziane przez Henry Forda stały się genezą i mottem powstania grupy deweloperskiej INTUO. Dwóch doświadczonych inwestorów z Trójmiasta połączyło siły i opracowało nową strategię działania, której efektem są ponadczasowe inwestycje korespondujące z historią i architekturą zabytkowego Głównego Miasta w Gdańsku.


prestiz

INTUO czyli intuicja. To właśnie ona połączyła biznesowymi więzami Piotra Lelenia i Wojciecha Jaworskiego, przedsiębiorców z branży deweloperskiej. Wyobraźnia i biznesowa odwaga mają solidne fundamenty w postaci dotychczasowego doświadczenia i licznie zrealizowanych inwestycji.  

Piotr Leleń w branży deweloperskiej działa od 2004 roku. Rozpoczynał od prowadzenia prac podwykonawczych dla firmy Orlex, dzięki czemu poznał branżę budowlaną od podstaw. Wieloletnia współpraca zaowocowała własnymi inwestycjami, głównie w strefie budownictwa jednorodzinnego. Wojciech Jaworski realizuje inwestycje mieszkaniowe i usługowe na terenie Trójmiasta od 2007 roku. Są to własne kompleksowe projekty. Początki działalności to również szeroko rozumiany consulting i pośrednictwo w obrocie nieruchomościami.

Oferta firmy to zarówno nowoczesne apartamenty, biurowce i mieszkania, jak i eleganckie, stylizowane na czasy przedwojenne budynki. Pierwszym wspólnym pomysłem, który świadczy o zaangażowaniu w pewnego rodzaju rekonstrukcję zabytków, jest aktualnie realizowana inwestycja w sercu gdańskiej Starówki - zespół 6 kamienic przy ul. Św. Ducha.

- Pomysł na zrealizowanie inwestycji narodził się pod koniec 2013 roku kiedy to dowiedzieliśmy się o możliwości zakupu działki w śródmieściu Gdańska, gdzie dotychczas znajdowały się ruiny zaniedbywanych przez lata fundamentów. Dostrzegliśmy ogromny potencjał tego miejsca i stworzyliśmy projekt kamienic na wzór tych istniejących w okresie przedwojennym. Ich odwzorowanie zostało poprzedzone żmudną i wymagającą pracą polegającą na poszukiwaniu dawnych zdjęć oraz informacji na temat tych nieruchomości – mówi Piotr Leleń, prezes firmy Lelex i współwłaściciel INTUO.

Przy współpracy z konserwatorem zabytków została oceniona wartość pochodzących z XVI wieku murów zastanych na terenie przyszłej inwestycji. Te z nich, które zachowały się w dobrym stanie, znajdą się w piwnicach i stanowić będą oryginalną ozdobę dla gości odwiedzających usytuowane tam lokale usługowe.

- Budynki, pomimo zachowania przedwojennej formy posiadają nowoczesne rozwiązania, takie jak winda czy klimatyzacja, które pozwolą poczuć historyczny klimat, nie rezygnując z komfortu.  Pomysł jest też odpowiedzią na niewystarczającą bazę noclegową w tej części miasta i wciąż rosnące zapotrzebowanie na ten rodzaj usług – mówi Wojciech Jaworski, prezes Jaworscy Development i współwłaściciel INTUO.

Inwestycja składa się z 6 kamienic, w których znajdzie się 55 apartamentów. Jedna z kamienic przeznaczona zostanie na funkcje hotelowe. Warto zwrócić również uwagę na lokale użytkowe. Zaplanowano 5 takich lokali, a projekt i powierzchnia (od 156 m2 do 328 m2) pozwalają zaadaptować je na funkcje gastronomiczne. 

Kolejne, niemniej ciekawe inwestycje INTUO są w fazie projektów i przygotowań. To m.in. prawdziwe lofty w starej, zaadaptowanej przez INTUO fabryce Batycki, która dodatkowo według historii jest pozostałością po dawnym młynie olejowym. Dodatkowym atutem jest doskonałe położenie – inwestycja sąsiaduje z brzegiem Nowej Motławy i gwarantuje z jednej strony spokój okolicy, z drugiej bliskość niezwykle klimatycznej i tętniącej życiem Starówki.

Właściciele firmy zachęcają do odwiedzin w biurze przy Alei Grunwaldzkiej 72 we Wrzeszczu. W tym miejscu znajduje się również siedziba studia projektowego Luxury Design, jest zatem możliwość zasięgnięcia kompleksowej porady dotyczącej zakupu i aranżacji apartamentu. 

 

75
12/2016

Filolog, radiowiec, kiedyś pan z marketingu, teraz dzień po dniu w TVN24 i osobiście w Radiu Gdańsk. Pracuje w Warszawie, mieszka w Gdyni, bo bez morza nie może. Ma 40 lat i lubi swoje zmarszczki.