Prawnicy z rakietami

Czy wyniki miały tu znaczenie? Oczywiście, jak w każdych zawodach! Niektórzy walczyli zaciekle, inni całość traktowali głównie jako okazję od spotkań, nieraz po latach i wymiany doświadczeń w branży. Jedno jest pewne – wszyscy grali na wysokim poziomie i oczywiście fair play! Za nami XV Mistrzostwa Polski Radców Prawnych i Aplikantów w tenisie. 


Matylda Promień

Na co dzień poważni, pełniący ważne funkcje. Za to na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego porzucają  wszelkie konwenanse i… po prostu dobrze się bawią! Na kortach SKT spotkaliśmy zarówno tenisowych debiutantów, jak i prawników, którzy biorą udział w tenisowych zmaganiach od pierwszej edycji mistrzostw i regularnie stają na podium imprezy. Jedni i drudzy udowodnili, że wśród prawników nie brakuje znakomitych tenisistów. 

Najlepszym zawodnikiem reprezentującym Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku okazał się Bartosz Paczesny, który w kategorii +36 lat, w finale spotkał się z Jarosławem Różyckim z Wałbrzycha. Obaj zawodnicy także i w zeszłym roku toczyli bój o zwycięstwo zakończony triumfem wałbrzyskiego prawnika. Nic zatem dziwnego, że Paczesny miał wielką ochotę zrewanżować się rywalowi. Ten jednak także i teraz nie dał się pokonać.