Skóra jak nowa

Hasło rewitalizacja skóry przywodzi na myśl przede wszystkim różnego rodzaju produkty kosmetyczne. Ich celem jest przywrócenie dojrzałej skórze jędrności i młodego wyglądu. Gabinety kosmetologiczne i kliniki medycyny estetycznej mogą nam za to zaoferować zabiegi, które skutecznie wspomogą domową kurację. Jakie nowości w tym zakresie znajdziemy w Trójmieście?

Zabiegi rewitalizacji skóry zalecane są u osób powyżej 40. roku życia. Zwykle wymagają od nas również odrobiny cierpliwości. Nie wszystkie bowiem przynoszą widoczny efekt już po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetologicznym. 

- Rewitalizacja to przebudowa zarówno naskórka, jak i skóry właściwej, tkanki podskórnej oraz ewentualnie mięśni. Proces ten ma na celu odmłodzenie skóry dojrzałej - odpowiada dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog, ekspert medycyny estetycznej, właściciel Clinica Dermatologica i Clinica Cosmetologica.

Stosując najlepsze i najdroższe kremy nigdy nie dotrzemy do głębokich warstw skóry, a efekt ich stosowania nigdy nie będzie nawet zbliżony do efektu jaki możemy uzyskać w gabinecie medycyny estetycznej, o czym często próbuje nas zapewnić koncern kosmetyczny. Ultraformer III to innowacyjne urządzenie, które służy do nieinwazyjnego ujędrniania skóry twarzy, szyi oraz całego ciała przy pomocy ultradźwięków. Jest to technologia na najwyższym, światowym poziomie, którą oferuje nam Centrum Medyczne dr Kubik. Na czym polega?

Wysokoenergetyczna, zognioskowana fala ultradźwiękowa selektywnie podgrzewa tkanki na różnych jej głębokościach, a wibracje fal zwiększają aktywność komórek skóry. Ten proces powoduje pobudzenie komórek do regeneracji i wytwarzania nowych włókien kolagenowych - opowiada dr Paweł Kubik z Centrum Medycznego dr Kubik.

Zabieg polega na przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej głowicy, emitującej właśnie fale ultradźwiękowe wnikające w głąb tkanek. 

- Zabiegom może być poddana praktycznie każda część ciała. Jest całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny, a co najważniejsze nie wymaga od nas rekonwalescencji i bezpośrednio po sesji zabiegowej możemy wrócić do codziennych obowiązków - dodaje dr Paweł Kubik. 

Laser Harmony XL PRO to z kolei propozycja Clinica Cosmetologica w Gdańsku. Jego działanie opiera się na emisji światła bliskiej podczerwieni, dzięki której dochodzi do termoliftingu, ujędrnienia, napięcia i tonizacji skóry.

- Zabieg najczęściej wykonujemy na skórze twarzy i szyi, która straciła swoją jędrność. Miejscowe podgrzanie skóry prowadzi do wywołania skurczu włókien kolagenowych oraz pobudzenia produkcji nowego kolagenu . Zabieg jest komfortowy, w jego trakcie pacjent może odczuwać jedynie ciepło emitowane przez głowicę. Przez kilka godzin po jego zakończeniu, na skórze może utrzymywać się delikatny rumień. Jednak już następnego dnia pacjent może wrócić do codziennych obowiązków - tłumaczy dr n. med. Igor Michajłowski, właściciel Clinica Cosmetologica.

Ciekawą propozycją mającą zbawienny wpływ na naszą skórę jest Mary Cohr oferowany przez Centrum Zdrowia i Urody Jaśminowy Ogród w Gdańsku. Ten opatentowany proces polega na zamykaniu olejków esencjonalnych w hydrożelu, który zwiększa penetrację, nawilża skórę i pozostawia ją perfekcyjnie gładką oraz miękką. W zabiegu wykorzystywane jest urządzenie Catio Vital Dual Ionisation łączące w sobie trzy funkcje. 

Pierwsza to funkcja termiczna, dzięki której skóra staje się dotleniona, odżywiona i oczyszczona z toksyn. Druga funkcja to podwójna jonizacja – metoda pozwalająca jeszcze głębiej penetrować substancjom aktywnym w głąb skóry. Ostatnia to funkcja elektrostymulacji pomagająca ujędrnić i zwiększyć objętość mięśni, co daje wyraźny efekt liftingujący. 

Innym interesującym rozwiązaniem jest Caci Ultimate, zabieg wykonywany w Petite Perle w Gdańsku, nazywany też „zabiegiem anti-aging gwiazd”. Wersja Ultimate obejmuje niechirurgiczny lifting mięśni twarzy za pomocą mikroprądów, mikrodermobrazję, nawilżanie oraz terapię światłem. Dzięki temu urządzenie to liftinguje, ujędrnia, rzeźbi kontury ciała, a także likwiduje zmarszczki, zmiany trądzikowe i rozstępy.

Nie zapominajmy też o codziennej pielęgnacji. Ta „od święta” jest skuteczna wówczas, gdy dbamy o siebie każdego dnia – zmywamy makijaż, nawilżamy skórę, stosujemy odpowiednie kremy, zdrowo się odżywiamy i pamiętamy o aktywności fizycznej.