Breastfit - kobiecy biust. męska sprawa!

„Breastfit - Kobiecy biust. Męska sprawa”. Pod takim hasłem realizowana jest kampania fundacji OnkoCafe z udziałem sportowców zrzeszonych w trójmiejskich klubach CrossFit. To pionierska kampania, gdyż skierowana jest do mężczyzn, z przesłaniem, aby zadbali o zdrowie swoich kobiet. 


Max Radke

Rocznie na raka piersi zapada około 17 tys. Polek, a ok 5 tys. umiera. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u Polek. Najlepszą metodą wczesnego wykrywania tego nowotworu są badania przesiewowe, niestety świadomość profilaktyki wciąż jest niewystarczająca. 

- Dlatego tak ważna jest profilaktyka raka piersi, w której znaczącą rolę może odegrać mężczyzna. Jego rola i wsparcie dla kobiety są równie bezcenne podczas choroby - mówi Anna Kupiecka, prezes Fundacji OnkoCafe.

Kampania „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa” dostarcza mężczyznom wiedzy o sposobach wsparcia i narzędziach do rozmowy, pozwala też nabyć podstawowe umiejętności w zakresie badania piersi partnerki. W ramach kampanii pojawią się plakaty nawiązujące do „nowej dyscypliny sportu” - BreastFit’u, zachęcające mężczyzn do rozmów z kobietami na temat samobadania piersi i codziennych wyzwań, które niesie ze sobą choroba. 

Zwieńczeniem projektu będzie wydanie kolejnej edycji kalendarza „Power of community” 2017 z udziałem crossfitowców wspierających kampanię, którzy zadeklarowali, że będą systematycznie uprawiać BreastFit i szerzyć zdobytą w ramach kampanii wiedzę.

- Zeszłoroczny kalendarz, który powstał z inicjatywy Macieja Bielskiego, odniósł znaczny sukces. W tym roku zaprosiłem przedstawicieli CrossFitu z całego Trójmiasta. Wszyscy uczestnicy trenowali intensywnie ponad 2 miesiące według wskazówek trenera Bartosza Trąbki. Głęboko wierzę, że zdjęcia które niebawem się ukażą, będą nie tylko miłe dla kobiecego oka, ale wzbudzą również szacunek u mężczyzn, zachęcając ich do rozmowy o profilaktyce z bliskimi im kobietami - mówi Jakub Popławski, pomysłodawca kalendarza „Power of community”

Kalendarz będzie dystrybuowany przez sieć klubów crossfitowych oraz stronę
www.onkocafe.pl