Nadmorska oaza spokoju

110 m2 powierzchni, dwa poziomy, lokalizacja na ostatnim, 7 piętrze, z którego rozpościera się piękny widok na Motławę oraz Główne Miasto - taki jest apartament w gdańskiej inwestycji Aura Island 2016 zaprojektowany przez pracownię architektoniczną JT Grupa dla małżeństwa. Mieszkanie z założenia miało stanowić przytulną, a zarazem elegancką przestrzeń do odpoczynku. 

Duże okna, na całej powierzchni ścian w salonie i jadalni  prowadzą na balkon, na którym urządzono kącik z widokiem na zachwycający krajobraz miasta. Biorąc pod uwagę potrzeby oraz oczekiwania mieszkańców, architekci skupili się na zaprojektowaniu przestrzeni komfortowej i funkcjonalnej. Całość utrzymano w bardzo spokojnym klimacie, w przypominających plaże kolorach piasku, beżu i brązu. 

Delikatne orzeźwienie stanowią morskie akcenty, w postaci niebieskich foteli w salonie czy turkusowej poduszki w sypialni. Na parterze mieszkania usytuowany jest przestronny salon z kącikiem jadalnym, subtelnie ukryta za ściankami kuchnia oraz nieduża łazienka z kabiną prysznicową. Salon z jadalnią stanowią centrum mieszkania, gdzie na wygodnej sofie można odpocząć, a przy stole, pokrytym fornirem z orzecha amerykańskiego, zjeść wspólnie obiad lub kolację. 

Na szczególną uwagę zasługuje dywan w szaro - niebieskim odcieniu. Dywan powstał z wełny i jedwabiu na specjalne zamówienie według wytycznych inwestora i architekta. Wykonano go ręcznie w Nepalu (czas oczekiwania 6 miesięcy). Na piętrze, na które prowadzą drewniane schody ze szklaną balustradą znajdziemy sypialnię, gabinet, pokój gościnny oraz drugą łazienkę. Sypialnia gospodarzy urządzona została z wyczuciem i stylem. Duże, przestronne łóżko na nóżkach, nad którym znajduje się okno dachowe sprzyja odpoczynkowi. Także z sypialni, dzięki wielkopowierzchniowym oknom, rozpościera się piękny widok na Gdańsk.

Całość wyposażona została w najlepszej jakości materiały i produkty. W łazienkach użyto włoskich gresów Casalgrande Padana oraz mozaiki Bisazza, armatura pochodzi z włoskiej firmy Zucchetti, ceramika łazienkowa od Catalano, a zabudowy meblowe wykonane zostały według projektu JT Grupa przez lokalnego stolarza. Nna tarasie znajduje się biokominek Planika Fires.

 

Krzesła: Poliform Grace
Stół w salonie: Arco Balance
Stolik kawowy: Minotti Kirk
Dywan: Jan Kath (wełna + jedwab)
Sofa i fotele w salonie: Rolf Benz
Sofy w gabinecie oraz pokoju gościnnym: Natuzzi
Lampa nad stołem: Penta Glo
Łóżko w sypialni: De la Espada (projekt Autobahn)
Toaletka w sypialni: Potocco