Urlop dla skóry

Wakacje to czas wypoczynku, który warto wykorzystać konstruktywnie. Przedstawiamy propozycje zabiegów kosmetologicznych, które pozwalają nam zrelaksować się, a ich efektami cieszyć się możemy dłużej niż do końca lata. 

Skuteczna redukcja cellulitu i wyszczuplenie sylwetki? Każda kobieta, która ma problem z tzw. pomarańczową skórką, o tym marzy. Therapy Cool, zabieg łączący terapię kontrastami termicznymi oraz tzw. kriolipolizę to propozycja Instytutu Urody Abacosun w Gdyni. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się innowacyjna metoda z pogranicza medycyny i fizjoterapii. To jednak dopiero początek. W czym tkwi sekret skuteczności tego zabiegu? 

- Zabieg Therapy Cool łączy w sobie naprzemienną stymulację ciepłem i zimnem, która aktywuje procesy naprawcze w organizmie i oddziałuje na wszystkie jego funkcje – tłumaczy Marzena Seroczyńska, właścicielka Abacosun. – Terapia kontrastami to ultranowoczesna  metoda, pozwalająca uzyskać długotrwałe efekty nie tylko w walce z otyłością, czy  cellulitem. Świetnie stymuluje również układy – żylny, tętniczy oraz limfatyczny, wspomagając drenaż i procesy detoksykacyjne. Inne, nie mniej ważne obszary działania zabiegu to ujędrnianie, odmładzanie i fizjoterapia – dodaje Marzena Seroczyńska z Abacosun w Gdyni.

Krew to najlepszy kosmetyk, kontrasty zaś wywołują „gimnastykę” naczyń krwionośnych, sprawiając, że trafia ona do wszystkich warstw skóry. Dzięki temu wzrasta nawilżenie i odżywienie skóry. Co więcej, Therapy Cool stymuluje układ nerwowy, w tym wydzielanie neuroprzekaźników takich, jak m.in. serotonina i dopamina.  W efekcie nasze samopoczucie znacznie poprawia się, a chroniczne zmęczenie znika. 

Mieszcząca się w Gdańsku Wrzeszczu Clinica Dermatologica w swojej ofercie posiada trzy ciekawe zabiegi o działaniu normalizująco - oczyszczającym. Pierwszy z nich Selvert Thermal, to zabieg oczyszczający dla skór tłustych i zanieczyszczonych, który normalizuje wydzielanie sebum (mieszanina glicerydów, wosków, wolnych kwasów tłuszczowych i cholesterolu), działa oczyszczająco na skórę, dba o równowagę płaszcza hydrolipidowego oraz poprawę odnowy komórkowej. 

Inne rozwiązanie to  Geneo - kapsułki Neobright. 

- Zabieg Geneo powoduje złuszczanie zewnętrznej warstwy naskórka, wchłanianie podstawowych składników rewitalizujących oraz dotlenienie skóry – opowiada Natalia Munda, kosmetolog z Clinica Cosmetologica. Złuszczanie jest powierzchowne, dlatego okres letni nie jest przeciwskazaniem do jego wykonania. Skóra po zabiegu ma zdrowszy i bardziej promienny wygląd, jej koloryt się wyrównuje, a ujścia gruczołów łojowych zmniejszają się – dodaje kosmetolog.

Trzeci z dobroczynnych zabiegów na twarz to Enerpeel MA, wykorzystujący 40-procentowy kwas migdałowy, który może być stosowany przez cały rok. Dzięki niemu nasza skóra staje się bardziej odporna na promienie UV. Zabieg ma silne właściwości bioochronne i zapobiega fotostarzeniu się skóry. Polecany jest w przypadku przebarwień, do cer łojotokowych oraz w celu rewitalizacji skóry. 

Urlop to doskonała okazja, by wreszcie poświęcić więcej czasu własnej osobie. Relaks, chwile z dala od służbowego biurka… a jeśli dodamy do tego bajeczne wnętrza hotelu Quadrille Conference & Spa w Gdyni Orłowie, otrzymamy kwintesencję wakacyjnego wypoczynku. W tym niezwykłym miejscu możemy również poddać się kompleksowej pielęgnacji skóry. Warto przyjrzeć się bliżej m.in. rytuałom – Różanemu, Lawendowemu, Morskiemu i… z Czerwonego Wina. 

Wszystkie oddziałują na nasze zmysły, pozwalają nam cieszyć się chwilą, a jednocześnie odmładzają, wygładzają, nawilżają i oczyszczają naszą skórę. Czas trwania zabiegu to od 90 do 120 minut pełnego odprężenia. Całość przebiega w kojącej atmosferze, która pozwoli nam wracać (przynajmniej w myślach) do letnich, przepełnionych aromatycznymi olejkami i spokojem wieczorów. Taki relaks pomoże nam zebrać siły na jesienne dni, a jeśli tylko będziemy chcieli poczuć się, jak na wakacjach, zawsze możemy wrócić do Quadrille.

71
08/2016

Czy może być coś bardziej szlachetnego niż bezinteresowna pomoc tym, których los potraktował okrutnie?