Żeglarski podbój Gotlandii

Jacht Adrena Sea prowadzony przez skippera Jana Kozarzewskiego zwyciężył w klasie Open regat SailBook Cup 2016. Na liczącą ponad 600 mil morskich trasę wyruszyło 37 jachtów, a na nich prawie 200 żeglarzy. Wśród nich zarówno żeglarze samotnicy, jak i załogi wieloosobowe.

Sailbook Cup to jedne z najdłuższych regat rozgrywanych na Bałtyku. Pierwszy etap regat wiódł z Sopotu do duńskiego Visby, następnie, po postoju technicznym, załogi wyruszyły z powrotem do Sopotu. W rywalizacji udział wzięły jachty o długości od 5 m (Atom) do 20,25m (Barnaba). Ścigał się też flagowy jacht gdyńskiego klubu Yacht Klub Stal – Copernicus, zbudowany specjalnie na pierwsze wokółziemskie regaty Whitbread Round The World Race w 1973 r.

Pierwszy etap SailBook Cup 2016 przebiegł w ekspresowym tempie. Już po ok. 33 godzinach do portu w Visby wpłynął Jan Kozarzewski na jachcie Adrena Sea. Zeglujący w klasie OPEN jacht jako pierwszy zameldował się również w Sopocie. Żeglował on kursem najbardziej wysuniętym na wschód i to przyniosło spodziewany efekt. Zwycięzcą w klasyfikacji ORC został Atlantic Puffin ze skipperem Szymonem Kuczyńskim. Z kolei w klasie KWR wygrał Tomasz Makowski na jachcie Apollo Sails 2 Easy. 

 

71
08/2016

Czy może być coś bardziej szlachetnego niż bezinteresowna pomoc tym, których los potraktował okrutnie?