Tenisowe emocje z Lions’s Bankiem

70 zawodników i zawodniczek z całej Polski rywalizowało na  historycznych kortach tenisowych przy ul. Uphagena w Gdańsku w ogólnopolskim turnieju dla amatorów Lions’s Bank Tennis Cup 2016. W turnieju organizowanym przez Centrum Tenisa Don Balon pula nagród wyniosła 30 tys. zł i była jedną z najwyższych w Polsce. 

Rywalizacja toczyła się w aż 5 kategoriach: mężczyźni Open, kobiety Open, mężczyźni +35, mężczyźni +50 oraz mężczyźni debel Open. Do rywalizacji otwartej panów przystąpiło 32 tenisistów w tym siedmiu reprezentantów Trójmiasta. Najlepiej z nich spisał się Michał Wilamowski, który swojego pogromcę znalazł dopiero w finale. Okazał się nim ubiegłoroczny triumfator imprezy, Tomasz Moczek – obecny lider rankingu amatorów i seniorów Polskiego Związku Tenisowego. Wśród pań triumfowała Agata Wojciuk. Rozstawiona z nr 1 tenisistka w finale ograła Krystynę Cerowską 6:3,6:1. 

Podczas całego turnieju organizatorzy zapewnili zawodnikom mnóstwo dodatkowych atrakcji, począwszy od bezpłatnych masaży dla zawodników, testowania luksusowych aut marki Lexus, gry najnowszym sprzętem firmy Wilson, a kończąc na imprezach integracyjnych. 

Pierwsza impreza bardziej spokojna - BBQ Party odbyła się na kortach tenisowych, druga z kolei z nutką szaleństwa oraz sporą dawką adrenaliny odbyła się na stadionie piłkarskim Energa Stadion. Każdy z uczestników miał okazję zjazdu na kolejce tyrolskiej oraz ścigania się na torze kartingowym w Pit Stop. 

71
08/2016

Czy może być coś bardziej szlachetnego niż bezinteresowna pomoc tym, których los potraktował okrutnie?