Golfiści noworodkom

100 tys. zł. udało się zebrać organizatorom turnieju „Golfiści noworodkom”, który odbył się na polu golfowym Sand Valley w Pasłęku z inicjatywy właścicieli firmy Auto House i fundacji „Dobrze, że jesteś”. Fundacja opiekuje się wcześniakami z Oddziału Neonatologii Szpitala Specjalistycznego im. św. Wojciecha w Gdańsku. 

Rocznie w gdańskim szpitalu rodzi się 3 tys. dzieci. Co dziesiąty noworodek trafia na Oddział Intensywnej Terapii. Wśród nich jest około 50 dzieci urodzonych z masą ciała poniżej 1000g, które są obarczone największym ryzykiem różnorakich powikłań wynikających ze skrajnego wcześniactwa. Współczesna medycyna jest w stanie uratować życie tych dzieci, ale potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Dlatego też celem fundacji współorganizującej turniej jest zebranie pieniędzy na doposażenie Oddziału Neonatologii Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku.

Turniej z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Była to już trzecia edycja, zdecydowanie największa. Uczestnicy rywalizowali nie tylko w turnieju - tutaj wygrał Michał Poniż - ale również podczas licytacji charytatywnej. Nie mogło być jednak inaczej, skoro wśród przedmiotów podarowanych przez przyjaciół fundacji było sporo perełek. 

Zacięty bój toczył się o złotą piłkę FC Barcelona z podpisami piłkarzy i koszulkę Leo Messiego z własnoręcznym autografem. Przedmioty te zostały podarowane fundacji przez Donalda Tuska, który z kolei wcześniej otrzymał je w prezencie od Jose Luisa Zapatero, a ten jeszcze wcześniej otrzymał je od Pepa Guardioli, ówczesnego trenera Barcy.

Ożywienie przyniosła także licytacja wyjątkowych nart, na których zwyciężał w zawodach Pucharu Świata Kamil Stoch. Na nartach podarowanych na aukcję przez wielkiego przyjaciela fundacji Dariusza Michalczewskiego, widnieje autograf naszego dwukrotnego mistrza olimpijskiego.