Trenowały i rozebrały się dla idei

12 tygodni ciężkich, systematycznych treningów zwieńczonych wyjątkową sesją zdjęciową do charytatywnego kalendarza - w ten sposób 16 kobiet, klubowiczek CrossFit Trójmiasto, wsparło akcję Movember. Akcja promuje na całym świecie profilaktykę męskich nowotworów. 


Max Radke

Misją kalendarza CF3M na rok 2017 jest promowanie aktywnego trybu życia i zdrowego ciała, poświęcenie i przełamywanie barier. Akcja Movember dedykowana jest głównie mężczyznom, promuje profilaktykę raka jądra i raka prostaty, czyli typowo męskich nowotworów, ale kalendarz ma zwrócić uwagę także na rolę kobiet, które powinny motywować swoich mężczyzn do regularnych badań. 

- Każdy sposób na to by zrobić coś dla swojego zdrowia jest dobry. Takim sposobem jest też nasz kalendarz, dzięki któremu zadbałyśmy o siebie, nasze ciała, organizmy, ale też szerzymy świadomość o profilaktyce. Ciężkie treningi, odpowiednia dieta - nie było lekko. Zaczynałam przygotowania do sesji z wagą 61 kg, dziś ważę 55 kg, moje ciało wygląda pięknie i zdrowo. Uważam, że gdy jest cel w głowie i wiesz do czego dążysz, jesteś w stanie wiele sobie odmówić. W moim przypadku to na przykład Nutella - śmieje się Karolina Gułaś, jedna z uczestniczek sesji. 

To już drugi charytatywny kalendarz z udziałem sportowców CrossFit Trójmiasto. W ubiegłym roku do artystycznych aktów pozowali mężczyźni, w tym roku przyszła pora na kobiety. Sesja zdjęciowa, wykonana przez znakomitego fotografa Jana Górczaka, poprzedzona została wielotygodniowymi treningami prowadzonymi przez głównego trenera CF3M Macieja Bielskiego. 

- Kim jest Maciej? Wyobraź sobie, że twoim pierwszym kontaktem z samolotem byłby widok jego porozrzucanych szczątków po katastrofie lotniczej. Nie mając pojęcia o lotnictwie, raczej nie będziesz w stanie poukładać tych kawałków i odtworzyć samolotu sprzed katastrofy. Ta analogia jest bardzo trafna, jeśli chcemy opisać trudności na jakie napotykają ludzie, którzy zaczynają swoją przygodę z dietą, suplementacją i treningiem. Śmiało mogę powiedzieć, że Maciej jest inżynierem w swojej klasie, który nie dość, że zbuduje wasz samolot od podstaw to jeszcze sprawi, że on poleci - obrazowo opowiada Urszula Jakimowicz, której zdjęcia będziemy mogli podziwiać w kalendarzu. 

W sesji udział wzięło 16 klubowiczek. Zdjęcia to subtelne akty, a części intymne przykryte będą ciężarami i innymi sprzętami używanymi do treningu CrossFit. 

- Kiedy zaproponowano mi udział w sesji w mojej głowie pojawiła się masa wątpliwości, że źle wyglądam, wstydzę się, nie rozbiorę się, itp. Przed cyklem przygotowawczym zrobiłam sobie zdjęcie. Pamiętaj, nigdy nie zdajesz sobie sprawy jak źle wyglądasz, dopóki tego nie zrobisz! Najtrudniej było z dietą, szczególnie na urlopie. Serwowano takie pyszności jak racuchy, zapiekanki, pierogi, czyli wszystko to czego nie mogłam. Treningi realizowałam o 7 rano lub o 23:30. Było ciężko, byłam zmęczona, ale miałam cel. Efekty? 12 kg mniej! Była to niesamowita przygoda, która zmieniła moje życie. Stałam się bardziej świadoma i pewna siebie, co przełożyło się na inne dziedziny mojego życia - opowiada Urszula Jakimowicz. 

Kalendarz charytatywny CrossFit Trójmiasto na rok 2017 jest już w trakcie składu. Na rynku pojawi się za kilka tygodni.