Fryzjerska rewolucja w Sopocie

Nowy Jork to centrum inspiracji, gdzie rodzą się genialne pomysły i rozwiązania. Jednym z nich jest HairBar, a więc połączenie salonu fryzjerskiego z … barem właśnie. Wyobraź sobie, że siadasz przy długiej ladzie, popijasz prosecco, a jednocześnie fryzjer doprowadza twoje włosy do ładu. Brzmi dobrze? Teraz jest to możliwe i to nie 7 tys. km stąd, a w Sopocie.


prestiz

HairBar w budynku hotelu Sheraton w Sopocie to pierwsze tego typu miejsce w Polsce. Jego idea jest dość prosta – zrelaksuj się i oddaj się w ręce profesjonalistów. A tak opowiada o nim założyciel Roman Woźniak, stylista gwiazd. 

- Nie jest to typowy, tradycyjny salon fryzjerski. Pracujemy przy dużym barze, w amerykańskim stylu – podkreśla właściciel HairBar Roman Woźniak. – Odwiedza nas wiele gwiazd, co zawdzięczamy również idealnej lokalizacji. Bardzo ważne jest dla nas to, by goście mogli bez przeszkód skorzystać z naszych usług od razu. U nas nie ma słowa „nie”, musimy być więc prężni i zdyscyplinowani. Co więcej, u nas tak naprawdę każdy jest gwiazdą i tak ma się tu czuć – dodaje stylista.

Co jeszcze wyróżnia HairBar? To prawdopodobnie jedyny salon fryzjerski w Polsce (a kto wie, może i na świecie), w którym pracuje wyjątkowy... śpiewak operowy. Tak, to nie żart. Jeden z fryzjerów HairBar jest z wykształcenia śpiewakiem operowym i śpiewa sopranem koloraturowym, co u mężczyzn jest rzadko spotykane. Łzy wzruszenia u klientek, gdy słyszą jego śpiew wcale nie należą do rzadkości. Ostatnio do takiego stanu udało mu się doprowadzić Kasię Sokołowską. 

Jak wyglądało uroczyste otwarcie salonu HairBar? Z zaproszenia właścicieli skorzystało ponad 70 osób. Całe spotkanie przebiegało w atmosferze zgodnej z ideą tego miejsca  – swobodnie, bez zbędnego blichtru, ale ze smakiem i z udziałem gwiazd, przyjaciół, klientów oraz partnerów biznesowych. Tegu wieczoru zawitały tu m.in. Beata Kozidrak i Lara Gessler, a wszyscy goście świetnie bawili się w towarzystwie bąbelków znakomitego prosseco.

Roman Woźniak pracuje w zawodzie fryzjera od 26 lat. Prowadził kilka salonów, a doświadczenie zdobywał także poza granicami Polski. To on odpowiedzialny jest m.in. za fryzury Magdy Gessler oraz współpracuje przy wielu produkcjach stacji TVN. Sopocki HairBar to jego autorski pomysł, który już zyskał stałe bywalczynie. Rozmowę z Romanem Woźniakiem przeczytać możecie w artykule „Fryzjer, który leczy duszę” w numerze 5(56)/2015 magazynu „Prestiż”.