Kobiety a biznes nieruchomości

Zazwyczaj w tym miejscu pojawia się historia powstawania biura nieruchomości, oferta świadczonych usług oraz opowieść o nieprzeciętnym profesjonalizmie. Kompleksowa obsługa, bogate doświadczenie, jakość usług, odpowiedni personel, zapewnienie satysfakcji, a do tego rzesza zadowolonych klientów. Czy jest w tym coś wyjątkowego?

Oprócz wymienionych czynności, które są tak naprawdę naturalnym elementem filozofii Grupy Dom & House, niepowtarzalne muszą być wartości i wizja prowadzonego biznesu. W Biurze Partnerskim Dom & House Sea Towers to przede wszystkim specjalizacja w segmencie premium pod okiem doświadczonych kobiet. 

Ich pasją są nieruchomości, uwielbiają nowe technologie, doskonale podążają za trendami i zwracają uwagę na detale. Doświadczenie zawodowe sprawiło, że w pracy kierują się nie tylko schematami, a również sercem oraz intuicją. Zawsze zaangażowane maksymalnie w każdy projekt, rzetelne, skrupulatne i konkretne, a co za tym idzie skuteczne w działaniu na najwyższym poziome.

- Wizją tego przedsięwzięcia była przede wszystkim komplementarność usług. Od samego początku wiedziałyśmy, że nasza działalność nie zatrzyma się tylko na spółce nieruchomości. Zakładałyśmy, że za chwilę dojdzie do tego wynajem krótkoterminowy w segmencie premium połączony z obsługą klientów inwestycyjnych, którzy w nieruchomościach widzą dobre źródło swojego zarobku, home staging, itd. Całość ma być komplementarną i kompleksową obsługą, bo tego oczekują od nas nasi klienci, czyli oszczędności swojego czasu oraz zwiększania ich dochodów. Znalazłyśmy swoją niszę, gdzie udało nam się połączyć pasję z biznesem i tego się trzymamy – tłumaczy Monika Bondarczyk, członek zarządu.

Czym różnią się od innych? W gruncie rzeczy robią to samo co inni, ale nie tak jak inni. Różnią się unikalną kulturą i kobiecym podejściem do sprawy. Połączeniem korporacyjnych standardów z luzem i życiowym podejściem do klientów i pracowników. Mimo dużej konkurencji, nadal dostrzegają lukę na rynku we właściwej obsłudze segmentu premium. 

Należy wspomnieć też o tym, że Biuro Partnerskie Dom & House Sea Towers w ostatnim czasie poszerzyło swoją działalność o wynajem apartamentów krótkoterminowych pod marką Premium Apartments. Do dyspozycji są usytuowane tylko w najlepszych lokalizacjach, starannie wyselekcjonowane, prestiżowe apartamenty, których oferta sprosta najbardziej wymagającym klientom. Warto zaznaczyć, że w tej usłudze znajduje się także pakiet Concierge. 

Oprócz tego, nowością w ich ofercie, która cieszy się coraz większą popularnością, jest usługa tzw. home stagingu. Co to takiego?

- To profesjonalne przygotowanie mieszkania do sprzedaży lub najmu, zmiana dotychczasowego wizerunku. Wszystko po to, by szybciej sprzedać daną nieruchomość lub uzyskać wyższą cenę transakcji. Można to porównać do kobiety, która przychodzi do stylistki – zostanie jej dobrana garderoba, makijaż oraz odpowiednia fryzura, a home staging to praktycznie to samo, tylko na rynku nieruchomości. Kobiety są w tym lepsze, bo mają większe wyczucie smaku, estetyki, są detalistkami – podkreśla Patrycja Witucka, członek zarządu.

W ich eleganckim biurze w Sea Towers znajdziemy nowoczesną kulturę zawodu pośrednika, co widać wśród zatrudnionego tam czternastoosobowego zespołu – nie tego zanurzonego w papierach i spoglądającego posępnym wzrokiem znad biurka, lecz otwartego, słuchającego innych i przede wszystkim rozumiejącego dzisiejszy świat.