Perfekcja w każdym calu

Szukasz recepty na nieskazitelny, a zarazem świeży i naturalny wygląd? Rozwiązaniem, które doskonale sprawdza się w każdych warunkach jest makijaż permanentny. 

Czy makijaż permanentny kojarzy ci się z przerysowanymi kreskami i bolesnym zabiegiem? Nic bardziej mylnego. Jednakże, aby uzyskać efekt „wyraźniejszej” twarzy, pigment musi zostać idealnie dobrany do koloru skóry, włosów oraz osobowości klientki. Takiej oceny może dokonać tylko i wyłącznie dyplomowana, wykształcona linergistka.

- Zabieg polega na wprowadzeniu cienkiej, jednorazowej igły z odpowiednim barwnikiem płytko w naskórek. Kobieta musi się przygotować na to, że spędzi u nas od jednej do trzech godzin, w zależności od rodzaju zabiegu. Przykładowo makijaż oczu trwa jedną godzinę, natomiast podkreślenie i wypełnienie ust trwa do trzech godzin. Na brwi trzeba poświęcić około dwóch godzin - mówi Bożena Hermann, dyplomowana stylistka makijażu permanentnego z gdyńskiego salonu La Visage. 

Wykonać możemy zabiegi obejmujące makijaż ust, kreski na dolnej i górnej powiece, a także wypełnienie brwi, któremu przyjrzymy się bliżej.

Wokół makijażu permanentnego narosło wiele zupełnie niepotrzebnych mitów - opowiada Anna Krzywkowska z Instytutu Abacosun w Gdyni. - Dzięki nowoczesnemu sprzętowi i świetnym znieczuleniom, zabieg jest w zasadzie bezbolesny, a niektóre pacjentki nawet przysypiają w trakcie jego wykonywania - mówi kosmetolog.

Zanim jednak poddamy się zabiegowi, zostanie przeprowadzona z nami rozmowa. Dotyczy ona zarówno kwestii naszego zdrowia (ustalenie, czy nie ma żadnych przeciwwskazań), jak i tego, jakiego efektu końcowego oczekujemy. W profesjonalnych gabinetach stawia się przede wszystkim na naturalność.

Zawsze staramy się doradzić kształt oraz kolor, które najlepiej pasują pacjentce i wyglądają jak najbardziej naturalnie. To ogromna wygoda, a efekt utrzymuje się od roku do nawet 3 lat -  podkreśla Anna Krzywkowska.

Po zabiegu przez tydzień brwi musimy smarować wazeliną lub specjalną maścią. Na początku kolor będzie dość intensywny, natomiast po ok. tygodniu zacznie stopniowo blednąć. Po 4-12 tygodniach przychodzimy na kolejną wizytę, podczas której wykonywana jest ewentualna korekta.

70
07/2016

Mówi, że kilka razy umarł, dlatego stara się nie marnować swego życia. Tomasz „Lipa” Lipnicki opowiedział nam o swych życiowych priorytetach, o Nowym Porcie, gdzie się urodził i nadal mieszka i o radości, jaką daje mu tworzenie muzyki.