Misja: Lato last minute!

Szykujesz się na wakacyjny wyjazd i choć obiecałaś sobie, że do lata będziesz wyglądać perfekcyjnie to… znów się nie udało. Zamiast psuć sobie urlop, przeczytaj, jakie zabiegi (naprawdę) potrafią zdziałać cuda i to w krótkim czasie. 

Myślisz, że korzystanie z ofert gabinetów medycyny estetycznej nie jest dla ciebie? Kojarzą ci się jedynie z bolesnymi operacjami? Spokojnie, obecnie dostępny jest cały wachlarz nieinwazyjnych zabiegów, których efekty są naprawdę rewelacyjne. 

Venus Legacy to propozycja Centrum Medycznego Dr Kubik w Gdyni. Zadaniem zabiegu jest konturowanie ciała, a więc m.in. redukcja objętości ramion i obwodu ud, a także zwiększenie napięcia skóry, zmniejszenie ilości płynu w okolicach oczu, redukcja objętość podbródka oraz „poduszeczek” tłuszczu w okolicach biustu. Za tak spektakularnymi efektami stoi oczywiście odpowiednia i wysoce zaawansowana technologia.

- Venus Legacy wykorzystuje kombinację działania multipolarnej fali radiowej z impulsowym polem magnetycznym. Specyficzna fala radiowa powoduje reakcję termiczną na różnych głębokościach tkanek. Dzięki temu dochodzi do kurczenia się włókien kolagenowych, czego konsekwencją jest ujędrnienie skóry - tłumaczy lek. med. Paweł Kubik, specjalista medycyny estetycznej z Centrum Medycznego Dr Kubik. 

Zabieg jest bezbolesny, a wręcz przypomina relaksujący masaż, wykonywany za pomocą specjalnego aplikatora. Venus Legacy świetnie sprawdzi się przede wszystkim jeśli szukasz skutecznego sposobu na naprawdę jędrną i zdrową skórę (pozbycie się cellulitu i wyszczuplenie problematycznych miejsc to zaś miłe „skutki uboczne”).

Kolejnym, innowacyjnym zabiegiem, któremu możemy poddać się w Centrum Medycznym dr Kubik jest SculpSure. Łączy on działanie lasera diodowego, który niszczy komórki tłuszczowe z nieinwazyjnym systemem konturowania ciała. Zabieg pozwala zmniejszyć ilość uporczywej tkanki tłuszczowej nawet o 24 proc., szczególnie w tak problematycznych dla nas obszarach, jak tzw. boczki, czy brzuch. Co ważne, SculpSure pozwala pozbyć się nawet uporczywych złogów tłuszczu, z którymi zmaga się większość z nas. 

W poszukiwaniu zabiegów, które pozwalają cieszyć się piękną sylwetką na plaży, warto wybrać się również do Clinica Dermatologica w Gdańsku. Maximus – brzmi to poważnie, ale za to nazwą kryje się skuteczny pogromca tłuszczów. Urządzenie to bowiem działa na czterech poziomach ludzkiej tkanki: mięśniach, komórkach tłuszczowych, skórze właściwej oraz naskórku. 

- Podczas zabiegu dochodzi do upłynnienia tłuszczu, który w naturalnym procesie jest wydalany z organizmu - mówi Julia Krajewska, specjalista kosmetolog z Clinica Cosmetologica. Efektem tego działania jest schudnięcie, wymodelowanie ciała, pozbycie się tkanki tłuszczowej z wybranych miejsc, redukcja cellulitu i rozstępów oraz poprawa jakości i napięcia skóry. Zabieg można wykonać na brzuchu, biodrach, udach, pośladkach, łydkach i ramionach. Jest przyjemny, bezpieczny i bezbolesny oraz - co najważniejsze dla naszych pacjentów - przynosi szybkie efekty - dodaje Julia Krajewska.

Połączenie zabiegów ze zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną sprawi, że w krótkim czasie poprawiamy wygląd naszego ciała.

Kolejną propozycją jest przełomowy SURGENTM – urządzenie do nowoczesnego liftingu skóry. Oferuje je Quadrille SPA w Gdyni. Urządzenie to w sposób całkowicie nieinwazyjny doprowadzi do efektu wypełnienia zmarszczek, mini liftingu, wyrównania kolorytu skóry, zniwelowania niedoskonałości, a nawet widoczności blizn. Działa tutaj fala radiowa mikroigłowa, która wraz z impulsem elektrycznym pobudza skórę do produkcji kwasu hialuronowego oraz zwiększa proces gojenia i regeneracji skóry. Zaletą urządzenia jest płytka penetracja igieł, przy jednoczesnym głębokim działaniu impulsu elektrycznego. Zabieg jest skuteczny i całkowicie bezpieczny oraz nie wymaga okresu rekonwalescencji. 

A jak zadbać o twarz? Z pomocą przychodzi nam Instytut Kosmetologii Babiana w Gdańsku. Wykonywany tu zabieg Matrix RF Syneron Shar-Pol System wykorzystuje frakcyjny bipolarny prąd o częstotliwości radiowej (RF). Dzięki temu następuje silne, punktowe podgrzanie głębszych warstw skóry, z minimalnym uszkodzeniem naskórka. To obecnie jedna z najbardziej skutecznych metod odmładzania skóry oraz usuwania niedoskonałości, takich jak np. blizny potrądzikowe, czy pooparzeniowe. 

Powyższe propozycje to dopiero początek. Jeśli więc 1 stycznia 2016 roku obiecałaś sobie, że latem będziesz wyglądać po prostu świetnie – nic straconego. Do dzieła!  

70
07/2016

Mówi, że kilka razy umarł, dlatego stara się nie marnować swego życia. Tomasz „Lipa” Lipnicki opowiedział nam o swych życiowych priorytetach, o Nowym Porcie, gdzie się urodził i nadal mieszka i o radości, jaką daje mu tworzenie muzyki.