Złota Angelika Cichocka

Angelika Cichocka

Krzysztof Nowosielski

Angelika Cichocka, reprezentantka Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego została mistrzynią Europy w biegu na 1500 m w Amsterdamie. To dla Cichockiej trzeci medal wielkich międzynarodowych zawodów i dobry prognostyk przed zbliżającymi się igrzyskami w Rio de Janeiro.

Polka na ostatniej prostej w niesamowity sposób odjechała rywalkom i w spektakularnym stylu sięgnęła po złoty medal. Sopocianka była jedną z faworytek mistrzostw, świetną formę pokazała już 16 czerwca 2016 roku w Sztokholmie, kiedy wygrała mityng Diamentowej Ligi. W 2014 roku stanęła na drugim stopniu podium halowych mistrzostw świata w Sopocie po biegu na 800 metrów. W następnym sezonie rywalizowała już na 1500 i zdobyła srebro halowych mistrzostw Europy w Pradze.

Angelika Cichocka urodziła się w Kartuzach. Od ponad roku reprezentuje barwy SKLA Sopot. Jest też zawodowym żołnierzem, służy w Marynarce Wojennej RP i dokłada cegiełkę do sportowej wartości bojowej Wojskowego Zespołu Sportowego. To pododdział złożony ze sportowców, reprezentantów rozmaitych dyscyplin.
I choć oficjalne stanowisko pracy Angeliki to strzelec, to bieganie, jak sama przyznaje, wychodzi jej znacznie lepiej.