Sportowo, biznesowo i charytatywnie

Świetna atmosfera, wspaniała organizacja, fantastyczna impreza i emocje sięgające zenitu. Tak zawodnicy i kibice ocenili szósty już turniej Beach Volleyball Business Cup 2016. Jak co roku przedsiębiorcy walczyli o najwyższe podium na plażowych boiskach do siatkówki w Sopocie. 


Matylda Promień

Zwycięzcy tegorocznych zmagań, team PGE Atom Trefl, w zeszłym roku otarli się o finały. Grę wnikliwie przeanalizowali i wyciągnęli wnioski. Zadziałali na rynku transferowym, ulepszyli plan treningowy i tym razem w decydującym pojedynku pokonali obrońców tytułu, Adva Optical Networking. Trzecie miejsce zajęła drużyna Team Stadion Energa Gdańsk. 

Turniej BVB Cup od pierwszej edycji przyczynia się do nawiązywania i rozwijania relacji biznesowych, a także podejmowania nowych partnerskich przedsięwzięć. Cel został osiągnięty - w wyniku turniejowych spotkań powstał niezwykły projekt Na Start dedykowany młodzieży z domów dziecka. 

- Wyjątkowość projektu polegała na jego kompleksowym podejściu do kwestii wchodzenia w dorosłość oraz planowania własnej ścieżki kariery. Oprócz pracy z mentorami, warsztatów i spotkań, ważnym ogniwem łączącym był sport. To on uczy przezwyciężać trudności, kształtuje charakter. Nie da się przecenić jego roli w budowaniu własnej wartości - mówi Monika Reszko, ekspert ds. komunikacji i relacji wewnętrznych, pomysłodawczyni BVB Cup oraz Projektu Na Start.  

Jeszcze przed finałami BVB Cup, które odbyły się w niedzielę Mistrzowie Sportu rozegrali mecz charytatywny na rzecz Projektu Na Start. Para Adam Korol, Zbigniew Gutkowski pokonała Przemka Miarczyńskiego i Wiktora Doktór. W Projekt zaangażowali się menedżerowie z takich firm jak Deloitte, WNS Global, BlueMedia, PBS, Berlitz, Umbrella Security i Invest GDA. 

Projekt odniósł sukces niewątpliwie również dzięki zaangażowaniu przedstawicieli różnych sektorów i branż, ze szczególnym udziałem Fundacji Inicjowania Rozwoju, której darczyńcami są Grupa Lotos oraz Polpharma, a także przedstawicieli świata sportu, ambasadorów projektu - Iwony Guzowskiej, Dariusza Michalczewskiego i Jarosława Bieniuka. Doświadczenia zawodników BVB Cup oraz uczestników Projektu Na Start pokazują, że start jest tam, gdzie chcesz.

70
07/2016

Mówi, że kilka razy umarł, dlatego stara się nie marnować swego życia. Tomasz „Lipa” Lipnicki opowiedział nam o swych życiowych priorytetach, o Nowym Porcie, gdzie się urodził i nadal mieszka i o radości, jaką daje mu tworzenie muzyki.