Sport i zabawa w Ciekocinku

To było trzytygodniowe święto jeździectwa! Już po raz czwarty Stadnina Koni Ciekocinko była gospodarzem prestiżowych zawodów jeździeckich w skoków przez przeszkody Baltica Equestrian Tour. W tym roku goście mieli okazję podziwiać zmagania zawodników z 35 krajów świata, dysponujących imponującą stawką przeszło 700 koni. Łączna pula nagród wyniosła 331.500 €.


prestiz

Do Ciekocinka przyjechał absolutny top światowych rankingów jeździeckich z Amerykanką Elizabeth "Beezie" Madden na czele. To jedna z najsłynniejszych amazonek na świecie, jedna z pięciu kobiet, którym udało się zdobyć Puchar Świata (FEI World Cup Finals). W finałowym konkursie Grand Prix Madden jadąc na koniu Quister zdobyła trzecie miejsce. 

Zwycięzcą Grand Prix Spring Tour został reprezentant Meksyku Santiago Lambre na koniu Fortin, drugie miejsce wywalczył Sören Von Rönne, drużynowy mistrz świata i brązowy medalista indywidualnie. Tuż za podium uplasował się aktualny mistrz Polski Jarosław Skrzyczyński startujący na koniu Crazy Quick. 

Jednym z ciekawszych konkursów był Speed&Fun. To ulubiony punkt programu najmłodszej publiczności, która wręcz nie posiadała się z radości, gdy po laur zwycięzcy ruszył Jan Bobik w kostiumie Kubusia Puchatka. Z kolei Grzegorz Kubiak, wielokrotny mistrz Polski, do konkursu przystąpił ubrany w strój zebry. Był też Superman, Indianin, wojownicy Ninja, czy szturmowiec z Gwiezdnych Wojen. 

Umiejętności jeździeckie z zacięciem rajdowym łączył konkurs Jump&Drive. Najszybciej i bez błędów przejechał konno na grzbiecie ogiera Cascalo i samochodem Porsche Cayenne Grzegorz Psiuk, co dowodzi, że również konie mechaniczne da się poskromić na parkurze, nawet te wyjątkowo narowiste, jak uwięzione pod maską Porsche. Dodatkową atrakcją dla wszystkich miłośników jazdy konnej, były jazdy testowe samochodamy marki Bentley,  Lamborghini, Audi i Porsche nie brakowało, a kaszubskie, kręte drogi okazały się idealnymi OS’ami dla wszystkich amatorów szybkiej jazdy. 

Organizator zadbał również o rozrywkową część Baltica Spring Tour. W Pałacu Ciekocinko goście mieli przyjemność bawić się do muzyki wykonywanej na żywo przez amerykańskiego wokalistę - Nicka Sincklera, zagrał też MC Jacob A, gwiazda polskiej sceny klubowej, a w ostatni weekend trzytygodniowego tour’u, Agata Nizińska & Dj Gigee, dwie niezwykle utalentowane, charyzmatyczne i piękne kobiety, zabrały uczestników imprezy w podróż przez najbardziej energetyzujące hity muzyki klubowej. 

70
07/2016

Mówi, że kilka razy umarł, dlatego stara się nie marnować swego życia. Tomasz „Lipa” Lipnicki opowiedział nam o swych życiowych priorytetach, o Nowym Porcie, gdzie się urodził i nadal mieszka i o radości, jaką daje mu tworzenie muzyki.