Porshe i Golf

Ponad 150 gości, kilkanaście modeli Porsche, zmagania sportowe na polu golfowym, jazdy testowe, Akademia Golfa i moc innych atrakcji - tak można podsumować dwudniowy turniej pod patronatem Porsche Centrum Sopot, który odbył się w Sierra Golf Club w Pętkowicach koło Wejherowa. Zawodnicy rywalizowali m.in. o tytuł mistrza klubu SGC.

Tytuły, podobnie jak rok temu, trafiły do Oksany Wojtkiewicz i Lecha Sokołowskiego. Oboje wygrali z dużą przewagą na swoimi rywalami. W rywalizacji kobiet podium uzupełniły Marta Ciesiołkiewicz i Anna Rydzkowska, wśród mężczyzn za plecami mistrza uplasowali się Andrzej Bagiński i Jarosław Szwarc. 

Wielką atrakcją były jazdy testowe różnymi modelami Porsche. Na gości w Sierra Golf Club czekały Macan, Cayenne, Panamera oraz 911. Największe wrażenie zrobiły te dwa ostatnie samochody. Moc ponad 500 KM, szczególnie podczas jazdy w trybie Sport, robiła wrażenie i budziła respekt. Nie można było też przejść obojętnie wobec klasycznej wyścigowej 911-tki. Porsche 911 SC 3.0 to niezwykle rzadka maszyn wyposażona w sześciocylindrowy silnik ''Boxer" o mocy 260 KM. Przy masie 990 kg auto przyspiesza 0-100 km/h w 5 sekund!

Ponadto na polu golfowym wystawiony został kamper Le Voyageur Liner. Naszpikowany najnowocześniejszą technologią i wyposażony jak luksusowy apartament kosztuje ponad milion złotych. Idealne rozwiązanie dla luksusowego wagabundy. Luksus dostępny był również w domku klubowym. 

Firma Sen i Zdrowie zaprezentowała łóżka i materace marki Tempur. Materace te produkowane są z materiału opracowanego przez NASA w celu wsparcia amortyzacji astronautów podczas startu promów kosmicznych. Tempur udoskonalił ten materiał do tego stopnia, że materace dokładnie dopasowują się do kształtu ciała i podpierają je tak, że człowiek czuje się jak w stanie nieważkości. 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także badania diagnostyczne stanu skóry przeprowadzane przez ekspertów z gdyńskiego Allure Institute. Trzy szybkie zdjęcia twarzy i po chwili pełna analiza gotowa na komputerze. 

- System Visia ocenia i analizuje stan naszej cery. Dzięki zawartej w urządzeniu technologii RBX zapewnia nam wykrycie i analizę stanu naczyń krwionośnych oraz problemu plam i przebarwień. Daje nam także odpowiedź co do tekstury skóry, czyli stopnia jej gładkości, zbada szerokość porów, oceni uszkodzenia skóry promieniowaniem słonecznym, precyzyjnie zmierzy zmarszczki - mówi Emilia Kinalska, specjalista kosmetologii estetycznej, manager Allure Institute. 

Sprzęt pomaga efektywnie dobrać zabiegi odmładzające i pielęgnacyjne niezbędne do prawidłowego dbania o kondycję skóry. Głównymi atutami jest kompleksowy obraz twarzy i stymulacja procesu starzenia.

70
07/2016

Mówi, że kilka razy umarł, dlatego stara się nie marnować swego życia. Tomasz „Lipa” Lipnicki opowiedział nam o swych życiowych priorytetach, o Nowym Porcie, gdzie się urodził i nadal mieszka i o radości, jaką daje mu tworzenie muzyki.