Gold z Czerkawskim

W Pętkowicach k. Wejherowa odbył się SKAT International Cup 2016. 82 hektarowy kompleks Sierra Golf Club przez dwa dni gościł ponad stu pasjonatów golfa z szesnastu klubów z Polski i z zagranicy. Wśród uczestników nie zabrakło gości specjalnych m.in. Jerzego Dudka i Mariusza Czerkawskiego. 


Matylda Promień

Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie zwyciężył będący ostatnio w doskonałej formie Lech Sokołowski (Sierra Golf Club), który na pokonanie 18 dołków potrzebował 79 uderzeń. O dwa uderzenia więcej miał Szwed Calle Svensson (Hulta Golf Club). Na trzecim miejscu, z wynikiem 82 uderzeń uplasowała się kolejna reprezentantka Sierry Oksana Wojtkiewicz. 

- Świetny turniej w rewelacyjnym miejscu. Niesamowita jakość tego pola, wspaniała atmosfera, świetny driving range, bardzo przyjemny layout tego pola, gdzie również jakość greenow i fairwayjów jest naprawdę na światowym poziomie. Dlatego za każdym razem uwielbiam przyjeżdżać na Sierrę i grać tu rundę golfa - mówił Mariusz Czerkawski. 

Drugiego dnia zawodów odbył się turniej dla juniorów. Trzydzieścioro dzieci z 5 klubów wystartowało z dołków nr 1 oraz nr 7 i walczyło o puchary SKAT Golf oraz nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów Stena Line Polska, Ziaja, Vivadental i Trefl. Rywalizację na sześciu dołkach wygrała Ryszewska Patrycja (Sierra GC), która wyprzedziła Agnieszkę Ścisk (Sand Valley) i Klaudię Hallman (Tokary GC). 

W juniorskiej rywalizacji na trzech dołkach całe podium zajęli młodzi golfiści Sierra Golf Club: Wiktor Milewski, Gabriel Wroniak i Marianna Piasecka. Nagrody wręczył ambasador golfa wśród dzieci i młodzieży - Mariusz Czerkawski

- Najważniejsze, żeby wierzyć w swoje umiejętności i czerpać radość z tego co robicie. Jest pewna podstawowa zasada - im więcej ćwiczysz tym większe masz szanse aby być dobrym golfistą - radził młodym zawodnikom wybitny polski sportowiec. 

70
07/2016

Mówi, że kilka razy umarł, dlatego stara się nie marnować swego życia. Tomasz „Lipa” Lipnicki opowiedział nam o swych życiowych priorytetach, o Nowym Porcie, gdzie się urodził i nadal mieszka i o radości, jaką daje mu tworzenie muzyki.