BALTICA SUMMER TOUR 2016

Od 9 do 28 sierpnia na terenie Stadniny Koni Ciekocinko, jednej z najpiękniejszych zabytkowych stadnin koni w kraju, odbędzie się BALTICA SUMMER TOUR 2016. Będzie to już piąta edycja Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich w dyscyplinie skoków przez przeszkody -  BALTICA EQUESTRIAN TOUR. To sportowe wydarzenie z każdą kolejną edycją rozrasta się i rozwija, obecnie osiągając status trzytygodniowego tour’u, podczas którego sportowe emocje towarzyszące zmaganiom na parkurach sięgną zenitu. Wpłynie na to pula nagród o wysokości aż 1.230.000 zł!


prestiz

Podczas wydarzenia na pewno będzie gorąco! Nie tylko za sprawą frekwencji, imponującej stawki międzynarodowych gwiazd jeździeckich, ilości konkursów i kwalifikacji, w których sportowcy, zarówno na szczeblu seniorskim jak i juniorskim będą mogli uzyskać punkty w rankingach (podczas trzech tygodni Summer Tour, rozegranych zostanie 8 konkursów zaliczanych do FEI Longines Ranking, Kwalifikacja do Mistrzostw Europy Seniorów Gothenburg 2017, trzy Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Juniorów i Młodych Jeźdźców Samorin 2017),  ale przede wszystkim, za sprawą organizatorów, którzy z BALTICI uczynili markę rozpoznawaną już nie tylko w Europie, ale i na świecie i to markę będącą synonimem najwyższej jakości.

Zawodnicy kalibru Elizabeth Madden, Abdullaha Alsharbatly, Camerona Hanely, Roberta Smitha, Sörena Von Rönne oraz wielu innych, nie tracą czasu na imprezy sportowe, które nie spełniają najwyższych oczekiwań. Ich wypełnione startami na międzynarodowych arenach kalendarze oraz zgromadzony dorobek sportowy, pozwalają im dokonywać selekcji tylko imprez o najwyższym prestiżu oraz rozgrywanych w miejscach o wyjątkowym potencjale.
BALTICA EQUESTRIAN TOUR, będąca imprezą cykliczną wciąż młodą (premierowy tour wystartował w sierpniu 2014 roku), zaznaczyła wyraźnie swoją obecność na rynku, w Polsce wyznaczając nowe standardy w organizacji tego typu imprez sportowych, a w Europie bez kompleksów torując sobie drogę wciąż w górę rankingów jeździeckich wydarzeń, na których warto wystartować. Oczywiście pula nagród ma tu niebagatelne znaczenie i podczas letniej edycji wyniesie 1.230.000 zł.


Nie można nie wspomnieć o samej lokalizacji zawodów, gdyż gospodarzem BALTICA EQUESTRIAN SUMMER TOUR jest nie tylko Stadnina Koni Ciekocinko, ale również butikowy, pięciogwiazdkowy hotel Pałac Ciekocinko Resort&Wellness. Luksusowy standard obiektu dotyczy nie tylko samego hotelu,  jakości wykończenia i wyposażenia wnętrz, ale również dwóch hotelowych restauracji, wysoko ocenionych przez międzynarodowy przewodnik kulinarny Gault&Millau. „1906 Gourmet Restaurant” oraz „Luneta & Lorneta Bistro Club”, zlokalizowane bezpośrednio na terenie obiektu i zawodów, dają gościom i uczestnikom, niepowtarzalną okazję do przeżycia doznań kulinarnych najwyższej próby. W tym miejscu warto również wspomnieć pałacową piwniczkę z winami z której zgromadzono wiele cennych gatunków i roczników win, a także whisky, koniaków i destylatów z całego świata.

Na czas zawodów kulinaria Pałacu Ciekocinko przeżywają zasłużony renesans, a goście obiektu mogą cieszyć się i delektować smakiem, w dwóch dodatkowych miejscach, jakimi są: Riders Club, ulokowany w białym namiocie Veuve Clicquot w głównej osi spacerowej, pomiędzy dwoma arenami, oraz sezonowe Bistro Fish&More, urokliwa altana z pobielonego drewna stojąca pod drzewami, przy krótszym boku głównego parkuru. To wyjątkowe miejsca i wyjątkowe smaki. Riders Club, jest idealny na lekki lunch, kawę w towarzystwie słodkich wypieków, czy toast szampanem. Bistro Fish&More, to nie tylko klasyczne Fish&Chips i rybne specjały, to również Sushi Station, gdzie najlepsi sushi masterzy z Trójmiasta przygotowują na oczach gości codziennie świeże zestawy. Bistro serwuje również doskonałe koktajle na bazie świeżych owoców. Z kroplą alkoholu, dwoma kroplami lub bez. Wybór zależy od ilości startów danego dnia. I lądowań.

Zawsze natomiast, można komfortowo wylądować w przestronnej Fan Zone, by na leżakach, w cieniu parasoli obserwować sportowe zmagania na parkurach, lub na telebimach. Kaszuby w sierpniu rozciągną się aż do gorącej Brazylii, by każdy mógł wspierać żywiołowym dopingiem naszych olimpijczyków.

Dla Gości obiektu, którzy sami planują aktywny wypoczynek i nie jest to wypoczynek w siodle, otoczenie obiektu stwarza niemal nieograniczone możliwości, począwszy od joggingu zabytkową Sommer Weg, po jazdę przez leśne ostępy na rowerach wyczynowych GT Avalanche, wędkowanie i pływanie łodzią wiosłową po jednym z dwóch hotelowych stawów, ćwiczenie celności uderzeń golfowych na zlokalizowanym u progu lasu Driving Range. Jest jeszcze bulodrom, boisko do piłki nożnej lub siatkowej i kilometry jarów i wąwozów do trekkingu. To wszystko na wypadek, gdyby ktoś odczuł przesyt jazdą konną, lub też biernemu przyglądaniu się sportowym zmaganiom innych.
Oczywiście nie należy zapominać, że Ciekocinko w szerszej perspektywie pozostaje kurortem nadmorskim, oddalonym o niespełna 4 kilometry od pięknych, piaszczystych plaż. W szczycie letniego sezonu, nie tylko uczestnicy, ale również goście i widzowie zawodów, z całą przyjemnością będą mogli zaznać relaksu na jednych z najpiękniejszych plaż Pomorza i co szczególnie cenne – wciąż nie przeludnionych. Tak, takie rzeczy tylko w Ciekocinku.

Nie tylko dni podczas Baltica Summer Tour, będą upływać w intensywnej atmosferze, również wieczory wypełnione dobrą muzyką i międzynarodowym gwarem rozmów, nie pozwolą się nudzić. Standardem, a może należałoby powiedzieć dobrym obyczajem jest, troska organizatorów o rozrywkową stronę wydarzenia, dlatego też podczas każdej edycji Baltici w Ciekocinku goszczą artyści, zarówno muzyki klasycznej jaki i rozrywkowej czy tanecznej. Począwszy od naszego rodzimego laureata Grammy Włodka Pawlika, który w ubiegłym roku dał dwa recitale, pianisty jazzowego Wojciecha Majewskiego czy gwiazd sceny tanecznej jak Nick Sinckler czy MC Jacob A, poprzez dj’skie sety twórców muzyki klubowej, można śmiało trawestować slogan reklamowy – Your Baltica Never Sleeps.
 

70
07/2016

Mówi, że kilka razy umarł, dlatego stara się nie marnować swego życia. Tomasz „Lipa” Lipnicki opowiedział nam o swych życiowych priorytetach, o Nowym Porcie, gdzie się urodził i nadal mieszka i o radości, jaką daje mu tworzenie muzyki.