Moda przemija, styl pozostaje

Inspiracją przy powstawaniu kolekcji wiosna/lato 2016 marki Tiffi był współczesny rytm życia kobiety. Michael Hekmat, projektant Tiffi wplata swoją wysublimowaną estetykę w paletę barw i fasony, nie zapominając o funkcjonalności i wygodzie, z której słynie marka.


prestiz

Adresatką kolekcji jest kobieta żyjąca w miejskiej przestrzeni, prowadząca dom, przedsiębiorcza, jednocześnie dbająca o swój wygląd i starannie dobierająca swoją garderobę, poszukująca wygodnej, ale jednocześnie eleganckiej odzieży. Marynistyczne paski, granatowo - kremowe odcienie tkanin tworzą ekskluzywny i swobodny wizerunek kobiety spędzającej letnie dni nad jeziorem, na łódce, nad morzem. 

Inspiracją przy tworzeniu kolekcji była również romantyczna duchem, rodzinna kobieta, która z pewnością znajdzie wśród proponowanych kreacji coś na specjalne okazje. Z tą myślą powstały sukienki na wieczorowe, popołudniowe wyjścia, szykowne żakiety, czy zwiewne stroje. Paleta barw ograniczona została do neutralnych kolorów szarości, beżu, jasnego różu czy ecru. Wśród ubioru na co dzień i do pracy dominuje klasyczny granat, nieśmiertelna czerń i niezastąpiona biel.

Tkaniny dobrane zostały ze szczególną starannością, obfitują w niekonwencjonalne faktury. Szlachetne boucle, innowacyjnie wykończone tkaniny płaszczowe, graficzne akcenty w postaci mieniącej się na srebrno nitki, zwiewne jedwabie i subtelne dzianiny zadowolą najbardziej wymagającą kobietę.

Fotograf: Aleksandra Szewczul
Modelka: Ludwika Cichecka

70
07/2016

Mówi, że kilka razy umarł, dlatego stara się nie marnować swego życia. Tomasz „Lipa” Lipnicki opowiedział nam o swych życiowych priorytetach, o Nowym Porcie, gdzie się urodził i nadal mieszka i o radości, jaką daje mu tworzenie muzyki.