Zatrzymane w kadrze

Po raz kolejny w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie wystawiona będzie pokaźna kolekcja fotografii. Tym razem między 5 a 24 sierpnia oglądać będzie można laureatów dwunastej edycji konkursu BZ WBK Press Foto.

Konkurs przeznaczony jest dla zawodowych fotoreporterów pracujących w mediach, agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Przyglądając się nagrodzonym zdjęciom trudno nie zauważyć, że są one odzwierciedleniem rzeczywistości i choć niektóre z pozoru zwyczajne, niosą za sobą wartość poznawczą i pewien ładunek emocjonalny. 

Najważniejsze wyróżnienie, Zdjęcie Roku, otrzymała Joanna Mrówka z Agencji Forum. Jej praca przedstawia życie codzienne wielodzietnej, polskiej rodziny, znajdującej się w trudnej sytuacji finansowej. Ojciec pracuje za granicą, a kiedy wraca do domu na święta, stęsknione dzieci nie odstępują go na krok. 

W kategorii Sport wśród fotoreportaży zwyciężył Lucas Kordas, freelancer, z serią zdjęć przedstawiającą najstarszą bokserską siłownię w USA i jej codzienne życie - Gleason’s Gym w Nowym Jorku. To tam wciąż trenują prawdziwe legendy i zawodnicy obecnie będący na topie. Wśród nagrodzonych prac znalazły się również zdjęcia przedstawiające prezydenta, Andrzeja Dudę, podnoszącego hostię, a także trenera polskiej reprezentacji piłkarskiej, Adama Nawałkę, świętującego awans naszych piłkarzy do Euro 2016. 

70
07/2016

Mówi, że kilka razy umarł, dlatego stara się nie marnować swego życia. Tomasz „Lipa” Lipnicki opowiedział nam o swych życiowych priorytetach, o Nowym Porcie, gdzie się urodził i nadal mieszka i o radości, jaką daje mu tworzenie muzyki.